W związku z przypadającą w przyszłym roku setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości Ministerstwo Edukacji Narodowej ogłosiło rok szkolny 2017/2018 „Rokiem dla Niepodległej”. W ramach projektu „Częstochowa o wolność i niezawisłość” realizowanego przez częstochowskie szkoły odbył się dzisiaj po Częstochowie spacer „śladami Józefa Piłsudskiego”. Wydarzenie miało na celu przybliżenie uczniom gimnazjów i szkół średnich dziejów związanych z Józefem Piłsudskim – mówi współinicjator wycieczki historyk Grzegorz Basiński. W związku z „Rokiem Niepodległej” w częstochowskim muzeum można do 20 marca przyszłego roku oglądać bogatą wystawę poświęconą kultowi Józefa Piłsudskiego, a także jego życiu i działalności.
Na 5 grudnia b. r, w przypadającą rocznicę urodzin głównego autora niepodległości zaplanowano także uroczystości przy pomniku Marszałka Piłsudskiego na placu Biegańskiego.

PN

czestochowskie24

Polityka prywatności: Redakcja czestochowskie24.pl zastrzega wszelkie prawa do portalu. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości portalu informacyjnego czestochowskie24.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż (także framing i in. podobne metody), są bez uprzedniej pisemnej zgody redakcji zabronione i stanowią naruszenie ustaw o prawie autorskim, ochronie baz danych i uczciwej konkurencji - będą ścigane przy pomocy wszelkich dostępnych środków prawnych.

Skip to content