Miniony weekend zdaniem służb był stosunkowo bezpieczny. Na drogach Częstochowy i powiatu obyło się bez śmiertelnych wypadków.

Policjanci wyjeżdżali do 34 kolizji drogowych, jednak na szczęście nie doszło do poważniejszych wypadków – mówi rzecznik prasowy podkom. Sabina Chyra-Giereś z Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie:

– Policjanci ujawnili 261 wykroczeń w ruchu drogowym, z czego 170 dotyczyło przekroczenia dozwolonej prędkości. Pięciu kierujących straciło swoje prawo jazdy za przekroczenie prędkości o powyżej 50 km/h w obszarze zabudowanym. Policjanci zatrzymali również 25 dowodów rejestracyjnych za zły stan techniczny i za brak badań technicznych. Przeprowadzili prawie półtora tysiąca badań na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Zatrzymali 7 osób, które kierowały pojazdami znajdując się pod wpływem alkoholu.

Pierwszy weekend sierpnia był wyjątkowo spokojny również dla częstochowskich strażaków. Przekonuje o tym mł. bryg. Kamil Dzwonnik, oficer prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie:

– Powstało 68 zdarzeń wymagających interwencji jednostek ochrony przeciwpożarowej. Prowadzone działania to gaszenie 6 pożarów, usuwanie skutków 59 miejscowych zagrożeń oraz wyjazd do trzech alarmów fałszywych.

Dyżurni częstochowskiej Straży Miejskiej przyjęli w trakcie minionego weekendu 136 telefonicznych zgłoszeń od mieszkańców miasta. Ich szczegóły przedstawia Artur Kucharski, rzecznik prasowy Straży Miejskiej w Częstochowie:

– Najwięcej zgłoszeń w ciągu ostatnich trzech dni dotyczyło zakłócania spokoju i porządku publicznego, spożywania alkoholu w miejscach publicznych oraz osób nietrzeźwych w miejscach publicznych. Były to 52 zgłoszenia. W ciągu minionych trzech dni pracownicy Straży Miejskiej z referatu ds. monitoringu wizyjnego przeprowadzili 11 obserwacji, które wymagały interwencji służb. Wszystkie monitoringowe interwencje zrealizowali strażnicy miejscy. Oprócz interwencji zgłoszonych przez mieszkańców miasta częstochowscy strażnicy miejscy podejmowali też własne działania podczas służby patrolowej.

Straż Miejska w Częstochowie apeluje do wszystkich kierowców, rodziców i właścicieli psów, aby w czasie upałów nie zostawiać w samochodzie małych dzieci oraz zwierząt. Temperatury w rozgrzanych autach pozostawionych na słońcu często osiągają kilkadziesiąt stopni Celsjusza, co stanowi poważne zagrożenie dla zdrowia i życia ludzi oraz zwierząt.

Skip to content