Spokojny weekend na drogach i ulicach Częstochowy

Fot. Radio Fiat

Bez wypadków, ale z kilkudziesięcioma kolizjami – tak mijający majowy weekend podsumowuje Wydział Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie. Od piątku 15 maja do niedzieli 17 maja policjanci z drogówki zatrzymali trzech nietrzeźwych kierowców. Zanotowali także 29 kolizji na terenie miasta i powiatu.

– Jedna z kolizji spowodowana była przez 43-latka, który w miejscowości Wanaty, mając blisko 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu, stracił panowanie nad BMW i wypadł z drogi. Ponadto policjanci z częstochowskiej drogówki ujawnili ponad stu kierowców, którzy nie dostosowali prędkości do warunków na drodze, a 11 z nich straciło prawo jazdy za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym – mówił oficer prasowy asp. Sabina Chyra-Giereś z Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie.

W miniony weekend dyżurni częstochowskiej straży miejskiej odebrali 121 telefonicznych wniosków o interwencję od mieszkańców miasta. Najwięcej, bo aż 53 zgłoszenia, dotyczyły zakłócania spokoju na ulicach miasta, głównie spowodowane piciem alkoholu w miejscach niedozwolonych. Pomocny okazał się miejski monitoring.

– W ciągu minionych trzech dni pracownicy straży miejskiej z referatu miejskiego monitoringu wizyjnego przeprowadzili 11 obserwacji, które wymagały interwencji służb. 10 spośród tych interwencji podjęli strażnicy miejscy – mówił Artur Kucharski, rzecznik Straży Miejskiej w Częstochowie.

Ostatnie trzy dni w ocenie straży miejskiej minęły jednak bez poważniejszych incydentów.

BNO