Spokojny weekend w Częstochowie i powiecie

Ubiegły weekend w ocenie częstochowskich służb był jednym ze spokojniejszych w tym roku. Poza 42 kolizjami nie odnotowano żadnych poważnych wypadków.

Policjanci interweniowali w ciągu ostatnich trzech dni prawie 400 razy.

– Wykonali 417 badań trzeźwości, ujawniając 3 nietrzeźwych kierowców. 11 kierowców straciło uprawnienia w związku z przekroczeniem prędkości o 50 km/h w obszarze zabudowanym. Policjanci zatrzymali również 30 dowodów rejestracyjnych oraz czterech kierujących bez uprawnień – podał oficer prasowy asp. Sabina Chyra-Giereś z Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie.

Jak podaje Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej, w ostatni weekend powstało łącznie 50 sytuacji wymagających interwencji. W samej Częstochowie odnotowano 32 zdarzenia.

– Najgroźniejszym zdarzeniem był pożar suchych traw, samosiejek oraz trzciny na nieużytkach rolniczych mający miejsce w nocy z soboty na niedzielę w okolicy ul. Brücknera w Częstochowie. Pożar objął powierzchnię 15 ha, a do gaszenia zaangażowano ponad 50 strażaków – mówił Kamil Dzwonnik, Naczelnik Wydziału Operacyjno-Szkoleniowego.

Straż Miejska w Częstochowie od piątku do niedzieli odebrała 144 wnioski z prośbą o interwencję. Miejski monitoring był pomocny natomiast przy przeprowadzeniu czterech obserwacji wymagających interwencji służb.

BNO