Spotkanie autorskie o dwóch ikonach polskiego kościoła

Kardynał Stefan Wyszyński do „Solidarności”. Pod taką nazwą w auli Regionu Częstochowskiego Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego „Solidarność” planowane jest spotkanie autorskie z Czesławem Ryszką, dziennikarzem i katolickim pisarzem.

Odbędzie się ono w piątek, 20 sierpnia o godz. 16:00. Jednym z tematów będzie promocja najnowszej książki autora „Wiara i Ofiara” o św. Maksymilianie Kolbe.

– Pierwszym ważnym tematem spotkania ze względu na zbliżającą się beatyfikację jest „kardynał Wyszyński a Solidarność”. Drugi temat to promocja książki o św. Maksymilianie Kolbe – zapraszał Zbigniew Bonarski, kustosz pamięci Solidarności.

Jak podkreśla Zbigniew Bonarski, tego typu spotkania mają nie tylko charakter promocyjny, ale i edukacyjny. Ten ostatni jest niezwykle ważny w czasach zakłamywania prawdziwych historycznych wydarzeń.

– Prymas jest cytowany, jakoby nie mówił on do stoczniowców, a do Narodu. Mamy takie materiały ze Stoczni Gdańskiej, gdzie jest napisane, że wypowiedź Prymasa była manipulowana. Prymas chciał być adwokatem związków zawodowych, czyli pracowników. To i inne kwestie poruszymy w pierwszej części spotkania. Drugie będzie poświęcone o. Kolbe. W dzisiejszych czasach niewyobrażalne jest oddanie swojego życia dla drugiego człowieka – dodał Zbigniew Bonarski.

Organizatorem autorskiego spotkania z Czesławem Ryszką jest Regionalna Sekcja Oświaty i Wychowania NSZZ Solidarności w Częstochowie oraz Stowarzyszenie Solidarności i Niezawisłości.

BNO

Skip to content