W Galerii Jurajskiej odbyło się spotkanie drużyny Rakowa Częstochowa z kibicami przed pierwszym meczem rundy wiosennej sezonu 2018/2019. Na spotkanie z fanami klubu sportowego Raków przybyli piłkarze oraz sztab szkoleniowy. Była to dobra okazja do zrobienia wspólnych zdjęć z drużyną jak i do nabycia autografów.

Trener RKS-u Raków Częstochowa, Marek Papszun nie kryje zadowolenia z pomysłu na zorganizowanie spotkania z kibicami:

Gramy dla kibiców przede wszystkim, dziś małe spotkanie, można powiedzieć, kameralne, bo też, chcieliśmy uniknąć dużego szumu, rozgłosu, przed meczem ligowym. Myślę, że fajne spotkanie, bezpośrednie, każdy może z nami porozmawiać, może wziąć autograf, zrobić zdjęcie. To jest fajne.

Jak ekipa czuje się przed pierwszym meczem rundy wiosennej sezonu? Opowiada Marek Papszun:

Dobrze, czekamy na pierwsze spotkanie. Trudnością po okresie przygotowawczym zawsze są urazy i kontuzje zawodników. My się z takimi borykamy, dlatego to jest jedyna kwestia, która w pewien sposób sprawia nam trudność w pracy, ale radzimy sobie i staramy się jak najlepiej przygotować zespół do rundy wiosennej.

Raków Częstochowa to zdecydowany lider Fortuny I ligi. Z 48 punktami wyprzedza drugą Sandecję Nowy Sącz. Czy drużyna spodziewała się tego, że będą liderami ligi? Mówi Andrzej Niewulis, środkowy obrońca:

Naszym celem przed sezonem na pewno był awans do Ekstraklasy, ale skupialiśmy się od początku na swojej pracy i nie przypuszczaliśmy, że ta przewaga będzie aż tak wyraźna. Aczkolwiek byliśmy już rozpędzeni, to nas niosło, ale nie wzięło się to z niczego, nasza konsekwencja, dobre przygotowanie. Nie możemy doczekać się najbliższych spotkań.

Czego życzyć zespołowi? Mówi trener RKS-u Raków Częstochowa, Marek Papszun:

Myślę, że zdrowia przede wszystkim, żeby wszyscy zawodnicy doszli do pełni sił. A z resztą sobie poradzimy.

Najbliższy mecz Raków Częstochowa rozegra 1 marca z Chrobrym Głogów.

PG

czestochowskie24

Polityka prywatności: Redakcja czestochowskie24.pl zastrzega wszelkie prawa do portalu. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości portalu informacyjnego czestochowskie24.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż (także framing i in. podobne metody), są bez uprzedniej pisemnej zgody redakcji zabronione i stanowią naruszenie ustaw o prawie autorskim, ochronie baz danych i uczciwej konkurencji - będą ścigane przy pomocy wszelkich dostępnych środków prawnych.

Skip to content