Fot. ekai.pl

Już niebawem osobiste przybycie do księgarni św. Pawła w Częstochowie będzie okazją do spotkania z Całunem Turyńskim. Prezentacja kopii relikwii odbędzie się w poniedziałek 1 marca.

To niecodzienna propozycja księgarni św. Pawła na najbliższe spotkanie biblijne, organizowane w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca.

– Będzie to spotkanie na żywo. Planujemy, by do księgarni wchodziły maksymalnie sześcioosobowe grupy na ok. 15-20 minut. Całun w skali 1:1 zostanie rozłożony i widoczny dla wszystkich odwiedzających. W międzyczasie nasi księża będą do dyspozycji. Będzie można z nimi porozmawiać, wyspowiadać się oraz poprosić o modlitwę wstawienniczą. Ostatnie spotkania organizowane „za szkłem” nie oddawały nam tego, co robiliśmy z ludźmi na żywo. W związku z tym zrodziła się potrzeba zaprowadzenia do nich Jezusa. Jeden z naszych księży (ks. Zbigniew Dudek) jeździ z Całunem i postanowiliśmy to wykorzystać – mówiła Joanna Gawęda z Edycji św. Pawła.

Wystawa zostanie okraszona mini rekolekcjami online z wykładem na temat Całunu oraz męki i Zmartwychwstania w świetle Pisma Świętego. Transmisja ma być uzupełnieniem wystawy, skierowaną do wszystkich tych, którzy nie będą mogli uczestniczyć w wystawie.

– Tym razem forma spotkania będzie dwojaka. Oprócz tego, że będzie można przyjść i zobaczyć Całun, w drugiej części spotkania, od ok. godz. 20:00 planujemy transmisję online na Facebooku dla większego grona odbiorców. Tam będziemy mogli usłyszeć o Jezusie i jego męce, śmierci i Zmartwychwstaniu. Początek Wielkiego Postu jest dobrym momentem, abyśmy zastanowili się nad istotą naszej wiary, stąd taka inicjatywa – tłumaczył ks. Przemysław Kosior.

Kopię Całunu Turyńskiego będzie można oglądać w godzinach od 18:30 do 21:00 z zachowaniem higieny i reżimu sanitarnego. Wstęp do obejrzenia niezwykłej ikony będzie bezpłatny.

BNO

Skip to content