Spotkanie opłatkowe Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży

Choć Święta Bożego Narodzenia już za nami, 18 stycznia w jednej z sal Kurii Metropolitalnej można było odczuć radość i świąteczną atmosferę. Wszystko za sprawą Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.

Wieczorem, o godzinie 19.30 młodzież wraz z księżmi zebrała się, by przypomnieć sobie, co tak naprawdę ważne jest podczas świętowania Bożego Narodzenia. Jednym z obecnych gości był bp Andrzej Przybylski:

Myślę, że ze względu na specyfikę Bożego Narodzenia, najradośniejsze spotkania są po pierwsze z dziećmi, bo one są bardzo bliskie tajemnicy rodzącego się Boga, który przychodzi na świat jako dziecko. Kiedy patrzę jak dzieci przeżywają tę tajemnicę, te wszystkie jasełka, jak się wzruszają to bardzo mocno się to udziela. Bardzo się cieszę również z takich spotkań, jak to dzisiejsze, kiedy wracają do tajemnicy Bożego Narodzenia młodzi ludzie, bo myślę sobie, że to jest źródło wielkiej nadziei.

Młodzież z KSM-u w najszerszym gronie diecezjalnym ma okazję spotkać się w listopadzie, kiedy ma swoje święto patronalne. 18 stycznia było nieco bardziej kameralnie, choć dostawianych stołów nie brakowało:

Właśnie już się zjeżdżamy i cieszymy się, że możemy jeszcze przedłużyć to świętowanie. Co prawda kolędy cały czas śpiewamy – jeszcze przez miesiąc, no i mamy nadzieję, że dzisiaj w naszym gronie członków Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży też coś zaśpiewamy, połamiemy się opłatkiem i powiemy sobie jakieś dobre słowo – mówi asystent diecezjalny KSM, ks. Andrzej Witek.

Wszystkich tych rzeczy nie zabrakło podczas spotkania.

KF