Spotkanie z zespołem „niemaGOtu” w częstochowskim „Niebie”

W ramach kolejnego wieczoru z pasją w księgarnio-kawiarni „Niebo w mieście” w niedzielę, 23 lutego odbyło się spotkanie z zespołem „niemaGOtu”, tworzącego utwory o tematyce chrześcijańskiej. Wydarzenie poprowadziła Aleksandra Mieczyńska, zastępca dyrektora Radia Fiat.

Zespół „niemaGOtu” powstał w 2015 roku, kiedy opracowany przez jego członków utwór Błogosławieni Miłosierni został wybrany Hymnem Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016, mówi Aleksandra Maciejewska, wokalistka zespołu:

To był początek rzeczywiście zespołu „niemaGOtu” jako takiego, natomiast śmiejemy się, że na jednej piosence nie da się długo ujechać. I to dzięki temu, że nagraliśmy cały album, wydaliśmy kolejne piosenki, teledyski, udało się puścić tę muzykę w świat. I zarazić „niemaGOtu” sporą ilość osób bo nasi fani, słuchacze są z nami do dziś.

Podczas spotkania uczestnicy mogli usłyszeć nie tylko dobrze znane piosenki zespołu, ale także nowe utwory zwiastujące nadejście nowej płyty, o której więcej mówi Kuba Blycharz, lider zespołu „niemaGOtu”:

– Będzie ona o sprawiedliwości i to nie dlatego, że ja prawnik (śmiech). Chodzi o sprawiedliwość która jest główną kategorią Nowego Testamentu, nawet nie tyle miłosierdzie co właśnie sprawiedliwość rozumiana jako usprawiedliwienie dzięki Krwi Jezusa Chrystusa.

Patronat medialny nad wydarzeniem objęło Radio Fiat i portal informacyjny czestochowskie24.pl.

PG

Skip to content