„Odkrywamy, jak Bóg powołuje człowieka” to temat warsztatów biblijnych, które odbędą się 16 grudnia w Wyższym Instytucie Teologicznym. Spotkania z młodymi ludźmi są oparte na fragmentach Słowa Bożego, mówiącego o powołaniu konkretnych ludzi w dziejach.

Warsztaty mają charakter otwarty, a wstęp na nie jest bezpłatny. To nie pierwsze tego typu spotkanie ze Słowem w Instytucie.

– Ta forma warsztatów to już drugi cykl spotkań, pierwsze miały miejsce rok temu. Jest to odpowiedź biskupów, którzy w liście na temat wychowania przypominali, aby młodzi ludzie spotykali się ze Słowem Bożym i w Nim szukali inspiracji oraz tego, jak Bóg powołuje człowieka – przybliżył Dominik Kozłowski, diakon w Wyższym Seminarium Duchownym.

Zagadnienia poruszane w warsztatach będą dotyczyć również relacji Biblii z katechezą.

– Słowo Boże można porównać do świata, ponieważ każdy świat ma swoje prawa i rządzi się swoimi prawami. Jeśli odczytujemy Biblię zgodnie z kontekstem, może dać ona odpowiedź na nasze problemy życia codziennego, a także wskazówki, jak żyć na co dzień – dodał diakon.

Organizatorem cyklu spotkań biblijnych jest dr Beata Stypułkowska z Wyższego Instytutu Teologicznego. W warsztatach mogą wziąć udział wszyscy zainteresowani. Rozważania Słowa Bożego rozpoczną się o godz. 16:00 przy ul. św. Barbary.

BNO
Fot.: WSD w Częstochowie

Skip to content