Sprawa prezesów spółek miejskich nadal w toku

Fot. Radio Fiat

Postępowanie dowodowe w sprawie byłych prezesów spółek miejskich nadal nie zostało zakończone. Kolejna rozprawa przeciwko pięciu osobom, wśród których są m.in.: ówczesny dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg i Transportu w Częstochowie Mariusz S. oraz były prezes Oczyszczalni Ścieków „Warta” Rafał L. odbyła się 27 stycznia. Oskarżonym grozi kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat. Zarzuty dotyczą przekroczenia uprawnień służbowych i poświadczenia nieprawdy w dokumentach, których wynikiem są straty finansowe dla miasta.

O szczegółach sprawy mówi reporterka Radia Fiat, Aleksandra Broncel-Kudła:

– Przypomnijmy, że 2 marca 2020 roku Sąd Okręgowy w Częstochowie umorzył w tej sprawie postępowanie karne, częściowo z braku znamion przestępstwa oraz znikomej społecznej szkodliwości czynu. Zażalenie zgłosił jednak Prokurator Prokuratury Okręgowej w Częstochowie. Sąd Apelacyjny w Katowicach uchylił zaskarżone postanowienie i przekazał sprawę do ponownego rozpoznania Sądowi Okręgowemu w Częstochowie.

Po tym, jak akta sprawy wróciły do naszego miasta, 7 października ubiegłego roku sąd wyznaczył pierwszy termin rozprawy. Postępowanie dowodowe trwa nadal, ale z wyłączeniem jawności. Kolejna rozprawa odbędzie się 3 marca.

ABK

Skip to content