Sąd Okręgowy/fot. Radio Fiat

Kilka miesięcy temu w Częstochowie doszło do śmiertelnego wypadku. Kierowca busa, jadąc Drogą Krajową nr 1 w kierunku Warszawy, uderzył we włączające się do ruchu audi. Śmierć na miejscu poniósł 43-letni mieszkaniec powiatu częstochowskiego. Sprawca wypadku uciekła z miejsca zdarzenia. Teraz odpowie przed Sądem.

Do tragicznej sytuacji doszło w lipcu ubiegłego roku ok. godz. 21.40. Szczegóły sprawy przybliża sędzia Dominik Bogacz:

– Do Sądu Rejonowego w Częstochowie 28 grudnia 2020 roku trafił akt oskarżenia przeciwko Gareginowi I., obywatelowi Armenii. Zarzucono mu popełnienie przestępstwa z art. 177 § 2 Kodeksu Karnego w związku z art. 178 § 1 Kodeksu Karnego oraz z art. 178 § 1 i 4 Kodeksu Karnego, 244 Kodeksu Karnego. Akt oskarżenia dotyczy również ustawy z art. 58 o przeciwdziałaniu narkomanii. Oskarżony jest tymczasowo aresztowany. Grozi mu 12 lat pozbawienia wolności.

Zdaniem biegłego 37-latek jechał busem z prędkością nie mniejszą niż 125 km/h i poprzez nieodpowiednią obserwację drogi, nie miał szans na uniknięcie wypadku – dodaje Tomasz Ozimek, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Częstochowie:

– Na skutek zderzenia, kierujący samochodem marki audi doznał urazu wielonarządowego, czego skutkiem była śmierć. Ponadto w akcie oskarżenia prokurator zarzucił obywatelowi Armenii, że w tym dniu kierował samochodem pod wpływem środka narkotycznego w postaci kokainy. Dodatkowo mężczyzna miał też sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

Termin pierwszej rozprawy wyznaczony został na 19 lutego bieżącego roku.

ABK

Skip to content