Sprawca śmiertelnego wypadku w Jaskrowie trafił do aresztu

 

W sobotę policjanci z komendy doprowadzili do Sądu 26-letniego częstochowianina, który w środę 14 sierpnia doprowadził do zderzenia trzech pojazdów. Wypadku nie przeżył 67-letni mężczyzna. Jak się okazało, sprawca był pod wpływem środków psychotropowych. Decyzją Sądu został tymczasowo aresztowany na okres trzech miesięcy.

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło w Jaskrowie w minioną środę kilka minut po 16. Z ustaleń policji wynika, że kierujący pojazdem BMW nie zachował należytych środków ostrożności, jadąc w kierunku Częstochowy na łuku drogi, zjechał na przeciwległy pas ruchu, gdzie doprowadził do zderzenia z samochodem Ford Focus, a następnie zderzył się czołowo z samochodem Honda. Wskutek poniesionych obrażeń pasażer Hondy, 67-letni mieszkaniec Częstochowy zmarł po przewiezieniu do szpitala. Jak się okazało, sprawca wypadku był pod wpływem środków psychotropowych tj. amfetaminy.

Prokurator z Prokuratury Rejonowej w Częstochowie, po zapoznaniu się z całością materiałów, przedstawił zatrzymanemu zarzut spowodowania wypadku i kierowania pojazdem pod wpływem środka odurzającego oraz zadecydował o wystąpieniu z wnioskiem o izolacyjny środek zapobiegawczy. W sobotę Sąd przychylił się do tego wniosku i zastosował wobec 26-latka tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy.

Przypominamy, że kierowanie pojazdem pod wpływem środka odurzającego jest równoznaczne z kierowaniem w stanie nietrzeźwości, a co za tym idzie, konsekwencje prawne są takie same. Za popełnione przestępstwa mężczyzna musi liczyć się z karą nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

APEL DO KIEROWCÓW

Śmierć, kalectwo, cierpienie, nieszczęście poszkodowanego i dramat jego rodziny – tym niejednokrotnie kończy się bezmyślność na drodze. Apelujemy do wszystkich kierowców.

KIEROWCO, PROWADZISZ – BĄDŹ TRZEŹWY, NIE ZAŻYWAJ!

Źródło: KMP w Częstochowie

Skip to content