Stadion przy Olsztyńskiej z nową nazwą

Fot. CKM Włókniarz Częstochowa

W czwartek 20 maja radni Częstochowy przegłosowali zmianę nazwy stadionu Włókniarza. Powodem tych zmian było zakończenie współpracy z dotychczasowym sponsorem klubu, firmą SGP Sp z o.o. i rozpoczęcie z nowym sponsorem, częstochowską firmą Zielona-energia.com.

W szczegóły zmian, jakie zapadły na czwartkowym posiedzeniu Rady Miasta wprowadza nas Marcin Mazik z częstochowskiego MOSiRu:

Wynika to z przepisu, że stadion jest miejski i musi to musi być wprowadzone drogą uchwały Rady Miasta. Taki wniosek złożył dzierżawca stadionu CKM Włókniarz. Stadion miał wcześniej inną nazwę, na którą Rada Miasta też musiała wyrazić zgodę. Na wniosek dzierżawcy, czyli klubu CKM Włókniarz Częstochowa i starań o nowego sponsora, klubowi się na szczęście udało. To na pewno duże ułatwienie dla klubu.

O kulisach zmiany głównego sponsora klubu opowiada prezes CKM Włókniarz Częstochowa, Michał Świącik:

Dotychczasowy sponsor, firma SGP Arena, wspaniała firma, która wspierała nas naprawdę bardzo, bardzo wiele lat żużel częstochowski na kanwie i dorosłej drużyny i „mini” żużlowej. Delikatnie musiała się z nami rozstać. Oczywiście jest okres pandemii i wszyscy wiemy, że niektóre firmy gdzieś tam musiały troszeczkę ograniczyć swoje budżety na marketing. Natomiast jest super częstochowska firma, z korzeniami w Częstochowie – firma Zielona-energia.com, która zajmuje się fotowoltaiką, ale też wszystkim, co jest związane z odnawialną energią. Czyli nazwa „zielona energia”, „Arena zielona-energia Częstochowa” jest to naprawdę super nazwa. Tym bardziej, że kojarzy się również z Włókniarzem.

Jak informuje Michał Świącik, Zielona-energia.com współpracuje z Włókniarzem już od dawna:

Jest to sponsor, który jest związany z naszym klubem od kilku lat. Ale też jeden z właścicieli to jest ktoś, kto pomagał Włókniarzowi przynajmniej od 12-15 lat. Zawsze służył wsparciem finansowym, ale też przyprowadzał tutaj sponsorów do Częstochowy. Bardzo się cieszymy, że w tych trudnych czasach pandemicznych stadion Włókniarza może nosić nazwę tak odpowiednią do barw Włókniarza, jak „Zielona energia”.

Nową nazwą częstochowskiego stadionu żużlowego będzie „Zielona-energia.com Arena Częstochowa”. A zatem, tak jak mówił prezes klubu, wszystko utrzymuje się w kluczu barw biało-zielonych.

RG

Skip to content