Starostwo, KRUS i policja dla bezpieczeństwa uczniów

W ubiegły piątek w siedzibie Starostwa Powiatowego w Częstochowie Komendant Miejski Policji inspektor Dariusz Atłasik wspólnie ze Starostą Powiatowym Krzysztofem Smelą zainaugurowali dwie kampanie profilaktyczno-edukacyjne: „Nienawiści mówię NIE!” oraz „Błyszczę przykładem”.

Kampanie te skierowane są do uczniów szkół z terenu powiatu częstochowskiego, głównie dzieci i młodzieży.

– Kampania „Nienawiści mówię NIE!” skierowana jest do młodzieży ze szkół średnich, która korzystając z zasobów internetowych, może spotkać się z mową nienawiści. Policjanci przeprowadzą w szkołach średnich prelekcje, wyjaśniając słuchaczom czym jest hejt, jak reagować na nienawistne wpisy w Internecie i co grozi nastolatkom propagującym naganne zachowania w sieci. W ramach rozpoczętej akcji zachęcany do udziału w konkursie na wymyślenie i opracowanie logo kampanii – zachęcała podkom. Sabina Chyra-Giereś z Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie:

„Błyszczę przykładem” to natomiast kampania skierowana głównie do uczniów szkół podstawowych. W jej ramach działania policjantów z prewencji będą polegały na spotkaniach z dziećmi w murach powiatowych szkół podstawowych.

– Podczas prelekcji uczniowie poznają podstawowe zasady, jakimi muszą się kierować, by uniknąć zagrożenia zarówno na drodze, jak i w kontaktach z obcymi czy podczas przebywania poza domem. Profilaktycy omówią również założenia akcji wojewódzkiej „Mamo, Tato, tutaj jestem!” oraz działań „GADKI z psem”. Każde spotkanie zakończy rozdawanie opasek odblaskowych, by poprawić widoczność najmłodszych uczestników ruchu na drodze i przypomnieć jak ważna jest przezorność i rozsądek – dodała podkom.

Oprócz udziału Starostwa Powiatowego w Częstochowie i policji, do akcji przyłączyła się również Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego. Wśród jej przedstawicieli na inauguracji kampanii obecny był m.in. Krzysztof Sosnowski, zastępca dyrektora Oddziału Regionalnego KRUS w Częstochowie.

BNO

Skip to content