Stowarzyszenie Aktywny Senior ze swoją siedzibą

2_aktywny_senior

Mimo bycia dziadkami mają szalone pomysły i mnóstwo energii. Nie chcą przeżywać jesieni życia przed telewizorem, ale aktywnie na wycieczkach czy wyjściach do miejsc kultury i sztuki. Mowa o zrzeszonych w Stowarzyszeniu Aktywny Senior, którzy dziś (31 stycznia) o godz. 17 oficjalnie otwierają swoją siedzibę przy ul. Michałowskiego 17.

– Jesteśmy bardzo pozytywnie nastawieni na to nowe miejsce. Cieszymy się, że udało się je dostać dzięki uprzejmości prezesa Spółdzielni Mieszkaniowej Północ. Teraz marzę o tym, żeby to miejsce pękało w szwach – dzieli się Maja Polańska, prezes Stowarzyszenia Aktywny Senior.

Mając swoje miejsce do działania seniorzy zapraszają na nowe inicjatywy, które już od lutego będą wcielać w życie. – Jest w czym wybierać. Propnujemy między innymi warsztaty plastyczne, bo w naszym wieku należy pamiętać o ćwiczeniach manualnych rąk. Mamy na swoim koncie wyjście do kręgielni i bardzo nam się spodobało, jestem przekonana, że powtórzymy ten wypad jeszcze nie raz – tłumaczy Irena Madejska, viceprezes Stowarzyszenia.

Wszystkie szczegółowe informacje dotyczące oferty Stowarzyszenia Aktywny Senior można znaleźć na ich profilu na fb. – Oferta przygotowana od lutego jest naprawdę bogata. Oprócz zajęć plastycznych planujemy też spotkania z ciekawymi gośćmi. Zaprosimy do skorzystania z porad prawnych oraz zajęć fizycznych np. z kijkami na świeżym powietrzu – wylicza Polańska.

Stowarzyszenie Aktywny Senior oficjalny początek swojej działalności miało w listopadzie ubiegłego roku. Teraz do nowej siedziby częstochowscy seniorzy mogą przybywać na spotkania organizacyjne w każdy wtorek o godz. 12.