Wczoraj zaostrzenie strajku, dziś – zawieszenie. Wracamy do tematu sporu zbiorowego pracowników Domu Pomocy Społecznej przy ul. Kontkiewicza w częstochowskiej dzielnicy Wyczerpy.

Przypomnijmy: pracownicy placówki domagają się podwyżki o 250 zł miesięcznie – jak podkreślają, negocjacje z władzami Częstochowy w tej sprawie trwają od marca. Miasto przyznało pracownikom częstochowskich placówek pomocy społecznej, w tym DPS-owi, podwyżkę w kwocie 150 zł. Pracowników to jednak nie satysfakcjonuje. W rezultacie w piątek 3 listopada rozpoczął się strajk, który wczoraj wieczorem zaostrzył się – dołączyły do niego kolejne grupy pracowników placówki. Dziś jednak podjęto decyzję o zawieszeniu pogotowia strajkowego. Od godziny 14:00 praca w DPS-ie wróciła do normy.

Związkowcy zapowiadają, że wezmą udział w Sesji Rady Miejskiej, która odbędzie się w czwartek 16 listopada, aby przedstawić swoje postulaty Prezydentowi Częstochowy. Nie wykluczają również innych form protestu.

czestochowskie24

Polityka prywatności: Redakcja czestochowskie24.pl zastrzega wszelkie prawa do portalu. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości portalu informacyjnego czestochowskie24.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż (także framing i in. podobne metody), są bez uprzedniej pisemnej zgody redakcji zabronione i stanowią naruszenie ustaw o prawie autorskim, ochronie baz danych i uczciwej konkurencji - będą ścigane przy pomocy wszelkich dostępnych środków prawnych.

Skip to content