Straż gotowa na “Andrzejki”

dworzec-noca

Strażnicy miejscy wczoraj, w czwartek 27 listopada, zabezpieczali cztery dyskoteki, które odbyły się w częstochowskich szkołach. Funkcjonariusze przygotowują się również przed nadchodzącym weekendem i akcją “Andrzejki”.

Tzw. Andrzejki przypadają co prawda na 30 listopada, ale w większości częstochowskich szkół związane z nimi imprezy odbywały się w trakcie tygodnia. W ostatnich dniach częstochowska Straż Miejska odpowiedziała na wnioski dyrekcji szkół i doraźnie zabezpieczała dyskoteki. W czwartek strażnicy miejscy patrolowali okolice szkół przy ul. Hubermana, Orkana, Rocha i Jesiennej.

W najbliższy zaś weekend strażnicy miejscy przeprowadzą wzmożone działania o nazwie „Andrzejki”. Funkcjonariusze będą patrolować centrum miasta, a także rejony w okolicach dyskotek we współpracy z policją.

W nocy z piątku na sobotę oraz z soboty na niedzielę zostaną też przeprowadzone działania „Nocny Tramwaj”. Strażnicy miejscy zadbają, aby mieszkańcy Częstochowy w spokoju mogli powrócić do swoich domów czy mieszkań środkami komunikacji publicznej.

Skip to content