Straż miejska apeluje: Nie lekceważmy zasad obostrzeń

Fot. SM w Częstochowie

Na terenie Polski sukcesywnie zmniejszane są obostrzenia dotyczące przemieszczania się w miejscach publicznych. Nowe zasady wejdą w życie już od 18 maja.

W związku ze zwiększającą się liczbą łamania zasad dotyczących noszenia maseczek i stosowanej odległości względem innych Straż Miejska w Częstochowie przypomina, że wciąż obowiązują nas przepisy wprowadzone przez rząd w czasie ogłoszonego stanu epidemii

– 13 maja 2020 ogłoszony został kolejny etap znoszenia obostrzeń wprowadzonych podczas ogłoszonego w kraju stanu epidemii dotyczącego koronawirusa COVID-19. Od 17 maja 2020 roku dzieci i młodzież poniżej 13. roku życia będą mogły wychodzić z domu bez opieki dorosłego. Więcej osób będzie mogło jeździć komunikacją zbiorową. Stopniowe znoszenie obostrzeń nie zwalnia jednak osób ze stosowania zasad bezpieczeństwa. Wręcz przeciwnie – osoby muszą ciągle być ostrożne i stosować podstawowe środki ostrożności, które powinny stać się podstawą naszego codziennego funkcjonowania – mówił rzecznik, Artur Kucharski.

O czym należy szczególnie pamiętać ?
Cały czas należy zachować dwumetrową odległość od innych w przestrzeni publicznej. Należy zasłaniać nos i usta na ulicy, w sklepach, urzędach, itp. Należy często myć ręce ciepłą wodą z mydłem lub dezynfekować innymi preparatami. Należy też pracować zdalnie, jeśli jest to możliwe.

Osoby, które z premedytacją będą ignorować przepisy, muszą liczyć się z interwencją służb mundurowych. Należy zachować przede wszystkim zdrowy rozsądek i być odpowiedzialnym za siebie i innych.

BNO

Skip to content