Straż miejska podsumowała świąteczny weekend

SAM_3248

Od środy do poniedziałku częstochowscy strażnicy miejscy prowadzili akcję „Hiena”. Funkcjonariusze m.in. ujęli mężczyznę, który na cmentarzu Kule okradł z kwiatów sześć grobów.

Do zdarzenia doszło w nocy ze środy na czwartek. Podczas patrolowania okolic cmentarza Kule strażnicy miejscy około godz. 4.25 zauważyli mężczyznę, który wychodził z terenu nekropolii na ul. Rolniczą. Mężczyzna miał w ręce dużą torbę wypchaną kwiatami. Pojawiło się podejrzenie, że kwiaty pochodzą z kradzieży. 59-latek został ujęty. Mężczyzna wskazał 6 grobów, na które zostały odniesione skradzione kwiaty.

Strażnicy miejscy w rejonach cmentarzy współpracowali również z policjantami z Wydziału Ruchu Drogowego KMP oraz z policjantami z komisariatów. W rejonie częstochowskich nekropolii nie odnotowano poważniejszych zdarzeń.

Ponadto od piątku do niedzieli dyżurni Straży Miejskiej w Częstochowie przyjęli od mieszkańców 134 zgłoszeń z wnioskami o interwencję. Zgłoszenia mieszkańców dotyczyły głównie: zakłócania porządku i spokoju publicznego, spożywania alkoholu w miejscach zabronionych, osób nietrzeźwych w miejscach publicznych (54).

W ciągu trzech minionych dni pracownicy Straży Miejskiej z referatu ds. monitoringu wizyjnego przeprowadzili 30 obserwacji zakończonych interwencją służb. 26 interwencji zostało zrealizowanych przez strażników miejskich. Pozostałe interwencje przekazano policji.

Skip to content