Straż Miejska przygotowana na szczyt pielgrzymkowy

Sierpniowy szczyt pielgrzymkowy to dla strażników miejskich z Częstochowy szczególny okres pracy. Do naszego miasta przybywają tysiące turystów i pielgrzymów z Polski i ze świata. Strażnicy miejscy zadbają o zachowanie spokoju i porządku w miejscach publicznych, a także będą służyć informacjami dla turystów, którzy nie znają topografii miasta.
Strażnicy miejscy już na początku roku przygotowują się do sierpniowego szczytu pielgrzymkowo-turystycznego. Plany urlopowe zostały ułożone tak, aby stan kadrowy mundurowych był w najwyższej gotowości do służby.
Do 15 sierpnia do Częstochowy wejdzie kilkadziesiąt pielgrzymek. Do priorytetowych zadań funkcjonariuszy Straży Miejskiej podczas szczytu pielgrzymkowego należy zapewnienie porządku i spokoju publicznego na trasach wejść pątników, w centrum Częstochowy, przy dworcach PKS i PKP i w okolicach Jasnej Góry. Strażnicy miejscy będą służyć też informacjami dla gości Częstochowy.
15 sierpnia, w dzień uroczystości na Jasnej Górze, strażnicy będą patrolować okolice Klasztoru oraz parki 3-Maja i Staszica, a także częstochowskich dworców PKP i PKS. Funkcjonariusze zadbają też o drożność Pasażu Bareły.
Straż Miejska w Częstochowie apeluje, aby starsze osoby oraz dzieci miały przy sobie karteczkę z telefonem do kierownika grupy lub najbliższego członka rodziny. W przypadku zagubienia osoby, funkcjonariusze będą mogli szybko skontaktować się ze wskazaną na karteczce osobą i przekazać zagubiona osobę.
Drugi sierpniowy „szczyt pielgrzymkowy” zaplanowany jest na 26 sierpnia.

czestochowskie24

Polityka prywatności: Redakcja czestochowskie24.pl zastrzega wszelkie prawa do portalu. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości portalu informacyjnego czestochowskie24.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż (także framing i in. podobne metody), są bez uprzedniej pisemnej zgody redakcji zabronione i stanowią naruszenie ustaw o prawie autorskim, ochronie baz danych i uczciwej konkurencji - będą ścigane przy pomocy wszelkich dostępnych środków prawnych.

Skip to content