Dzięki współpracy z operatorem miejskiego monitoringu strażnicy miejscy ujęli 47-letniego mężczyznę, który w rejonie Jasnej Góry okradł dwie śpiące osoby.
Do zdarzenia doszło w czwartek (10 sierpnia) około godz. 21:35 w rejonie ul. 7-Kamienic. Pracownik Straży Miejskiej z referatu ds. miejskiego monitoringu zauważył jak nieznany mężczyzna podchodzi do dwóch śpiących na trawniku osób i kradnie im reklamówkę. Powiadomieni strażnicy miejscy mając rysopis sprawcy ruszyli do poszukiwań. Sprawca został szybko zlokalizowany przy Pasażu Bareły. Na widok patrolu Straży Miejskiej mężczyzna zaczął zachowywać się nerwowo. W skradzionej reklamówce strażnicy miejscy ujawnili dowód osobisty i kartę bankomatową oraz telefon komórkowy należące do okradzionej kobiety. Przy sprawcy ujawniono również portfel z dokumentami i kartą bankomatową na nazwisko innej drugiej kobiety. Strażnicy miejscy skontaktowali się z osobami okradzionymi. Okradziona kobieta poinformowała strażników miejskich, że w nieznanych okolicznościach utraciła dokumenty.
47-letni sprawca z uwagi na fakt, że znajdował się pod wpływem alkoholu został umieszczony w OPOPA i pozostawiony do dyspozycji funkcjonariuszy z I KP. Teraz odpowie za swój czyn.
To kolejne zdarzenie, w którym potwierdziło się, jak bardzo przydatny jest miejski monitoring wizyjny.

czestochowskie24

Polityka prywatności: Redakcja czestochowskie24.pl zastrzega wszelkie prawa do portalu. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości portalu informacyjnego czestochowskie24.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż (także framing i in. podobne metody), są bez uprzedniej pisemnej zgody redakcji zabronione i stanowią naruszenie ustaw o prawie autorskim, ochronie baz danych i uczciwej konkurencji - będą ścigane przy pomocy wszelkich dostępnych środków prawnych.

Skip to content