Strzał w dziesiątkę – noworoczny koncert w „Zygmuncie”

Niedzielny wieczór w parafii św. Zygmunta stał pod znakiem kolędowania. 5 stycznia o godz. 17:00 dziecięco-młodzieżowa orkiestra dęta z Lipia rozpoczęła kameralny koncert noworoczny zatytułowany „Strzał w dziesiątkę”.

Zabrzmiały nie tylko tradycyjne, znane wszystkim polskie kolędy, ale również wybrane utwory z gatunku muzyki filmowej. Na scenie muzyczno-teatralnej „Zygmunt” wystąpiło 25 dzieci w różnym wieku. Koncert związany był z 10-leciem istnienia orkiestry.

– Pomysł koncertu był taki, aby z okazji jubileuszu zaprezentować wszystkie gatunki muzyczne, którymi zajmowaliśmy się przez ostatnie 10 lat. Jest to nie tylko tradycyjna kolęda polska, ale także kolędy z różnych stron świata. Zajmujemy się również muzyką filmową, symfoniczną oraz tradycyjną muzyką marszową, graną właśnie przez orkiestry dęte – tłumaczył Łukasz Kędziora, kapelmistrz orkiestry dętej z Lipia.

Orkiestra zaprezentowała takie utwory jak „Superman” Johnego Williamsa czy muzykę z bajki „Ekspres polarny”. Nie zabrakło również kolędy „Gdy śliczna Panna” oraz tradycyjnego, polskiego marszu skomponowanego specjalnie przez Grzegorza Duchnowskiego na potrzeby 10-lecia orkiestry.

– Mimo że jest to orkiestra dęta, nie stronimy od utworów klasycznych. W naszym repertuarze mamy także muzykę filmową oraz dla dzieci. Gramy też muzykę orientalną. Zwracamy uwagę na to, by dzieci grały dla dzieci i miały przyjemność z tego, że biorą udział w koncercie – mówiła Jolanta Cyprych, prowadząca noworoczny koncert, młodzi artyści nie boją się muzycznych wyzwań.

Półtoragodzinny koncert zakończył utwór Zbigniewa Górnego „Przekażmy sobie znak pokoju”. Długo nie milkły gromkie oklaski z wypełnionej po brzegi widowni.

BNO

Skip to content