„Studniówka” w SP 31

SP 31 (16)

Czy uczniowie podstawówki mogą zatańczyć Poloneza na studniówce? Mogą! Potwierdza to Szkoła Podstawowa nr 31 z Oddziałami Integracyjnymi w Częstochowie, w której we wtorek 2 lutego odbył się karnawałowy bal szóstoklasistów. Organizowany od wielu lat bal jest symbolicznym zakończeniem nauki w podstawówce.

– Od 20 lat mamy taką małą studniówkę. Najpierw były to klasy ósme, a teraz są klasy szóste. Zaczynają Polonezem, a później mają zabawę do 21:00. Myślę, że ten bal, chciałabym przynajmniej, zostanie na długo w pamięci dzieci. Właściwie można powiedzieć, że to ostatni bal klasy, która od nas odchodzi – mówi Mirosława Bruś, dyrektor szkoły.

Do Poloneza uczniów przygotowywała nauczycielka tańca, Beata Sobczak-Kuca.

– Przez tydzień spotykaliśmy się na jednej lekcji. To była duża przyjemność, ponieważ dzieciaki generalnie mają potrzebę ruchu, a zwłaszcza wiedząc, że to będzie takie wspólne dzieło. Myślę, że było wesoło i na pewno bardzo aktywnie i efektywnie – mówi Beata Sobczak-Kuca.

W ramach trwającego karnawału w środę 3 lutego w szkole ma odbyć się bal dla uczniów z klas od 1 do 3, a w czwartek od 4 do 6.

Paweł Kmiecik

Tagged with