Fot. Radio Fiat

O czasie rozpoczęcia matur przypominają kwiaty kasztanowców. Śnieg za oknami i mroźna pogoda to natomiast sygnał, że już niedługo początek zabaw studniówkowych. Niestety z powodów epidemicznych, w tym drugim przypadku, młodzież musi obejść się smakiem. Bale maturalne zostały odwołane tak jak wycieczki oraz inne szkolne wydarzenia.

– Koniec stycznia i początek lutego zawsze był czasem fantastycznych imprez. Teraz taka zabawa nie jest już możliwa, czego z całą klasą bardzo żałujemy – mówi Patryk, maturzysta z Zespołu Szkół im. Jana Kochanowskiego w Częstochowie:

– Jest nam przykro, ponieważ to kolejna rzecz, która przez koronawirusa została nam odebrana. Mieliśmy mieć też wycieczkę do Anglii, ale również została odwołana. Teraz nie pozostaje nam nic innego, jak tylko skupić się na nauce. Jeśli będzie taka możliwość to w ramach rekompensaty za odwołaną studniówkę, chętnie zorganizujemy jakieś inne grupowe spotkanie.

Swojego niezadowolenia nie kryje także inny maturzysta. Choć w jego przypadku studniówka również została odwołana, młodzież nie poddaje się. – Szkoda, żeby nie zachować studniówkowej tradycji, tłumaczy Mikołaj:

– Studniówka to bardzo fajna impreza, podczas której można się zintegrować. Zarówno z uczniami innych klas, jak i nauczycielami, których na co dzień widzimy tylko przy tablicy. Możemy ich trochę lepiej poznać. Teraz nie możemy się spotkać na tak dużej imprezie, ale jak tylko będzie to możliwe, my również planujemy jakąś formę rekompensaty.

Przymus nauki zdalnej uniemożliwia nie tylko organizację szkolnych imprez, ale również możliwość spotkań z przyjaciółmi. Skoro nawet lekcje trwają w internecie, może wkrótce usłyszymy propozycję imprez online? Cóż, to właśnie nasza tzw. nowa normalność.

ABK

Skip to content