Sukces częstochowskich strażniczek miejskich

Sportowy sukces dwóch częstochowskich strażniczek miejskich. Agnieszka Jeż zajęła trzecie miejsce w 12-godzinnym biegu na dystansie 70 km w podczęstochowskim Olsztynie, z kolei Katarzyna Kotas wygrała nocny półmaraton.

W miniony weekend w Olsztynie koło Częstochowy biegacze rywalizowali w 12-godzinnym nocnym (godz. 21-9) biegu ultra o statusie UTMB. Jedno okrążenie liczyło 4 kilometry i 150 metrów. Uczestnicy biegali przez ruiny i wokół Zamku w Olsztynie. Zadanie było proste. Pokonać jak największy dystans w ciągu 12 godzin. Reprezentantka częstochowskiej Straży Miejskiej na trudnej techniczne trasie z licznymi przewyższeniami, stromymi podbiegami oraz śliskimi zbiegami i innymi przeszkodami pokonała w ciągu 12 godzin ponad 17 okrążeń co dało jej ponad 70 kilometrów i trzecie miejsce na podium w klasyfikacji open kobiet. W trakcie biegu 12 godzinnego rozegrano również półmaraton. W nocnym zamkowym półmaratonie wzięła udział pracownica cywilna częstochowskiej Straży Miejskiej Katarzyna Kotas. Zaprezentowała się bardzo dobrze. Została sklasyfikowana na 1. miejscu wśród kobiet – chwali się częstochowska straż miejska na swojej stronie internetowej.

O tym jak dba o swoją formę oraz czy dobra kondycja przydaje się w pracy strażnika miejskiego mówi Agnieszka Jeż:

Ostatni sukces to nowość w moim bieganiu, najdłuższy z biegów, w których uczestniczyłam do tej pory. Nie przygotowywałam się specjalnie do tego biegu, wzięłam to “na żywioł”, wystartowałam i chciałam zobaczyć ile mój organizm jest w stanie znieść i jak sobie z takim biegiem poradzi. Raz w trakcie pracy zdarzyło mi się pobiec za uciekinierem i owocnie się to zakończyło (śmiech) – mówi Agnieszka Jeż.

Agnieszka Jeż zwyciężyła również w swojej kategorii w X Marszobiegu Prewencji Policji o Puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach, który odbył się na początku maja bieżącego roku.

Zdjęcia: Straż Miejska w Częstochowie