Św. Rocha lada dzień oddana do użytku

web24

Prawdopodobnie już w poniedziałek zostanie oddana do użytku ulica Św. Rocha. To jedna z dróg wjazdowych do centrum miasta – jego wizytówka, a zarazem trasa, którą codziennie pokonywali dojeżdżający do pracy. Mieszkańcy czekali na odnowienie ulicy od naprawdę wielu lat.

Trwający pół roku remont to nie tylko to, co widać, ale również przebudowana podziemnych instalacji. – Zostały wymienione wszystkie podziemne instalacje. Została zmieniona zupełnie charakterystyka tej drogi poprzez nową konstrukcję jezdni, nową nawierzchnię, nowe chodniki. […] Plus utrzymanie zabytkowego charakteru tej ulicy, poprzez właśnie czy to małą architekturę, wspomniane chodniki czy też oświetlenie, które współgra z charakterem tejże ulicy – mówi Maciej Hasik z MZDiT w Częstochowie.

Przebudowany został fragment ulicy od Cmentarza do Rynku Wieluńskiego. Koszt całej inwestycji to 6 mln zł. Prace zakończyły się w kwietniu, w trakcie długiego weekendu trwały natomiast kosmetyczne prace wykończeniowe, np. sprzątanie czy malowanie oznakowania. Jeśli nie wystąpią przeciwwskazania, ruch na Św. Rocha wróci w poniedziałek lub wtorek.

Krzysztof Rygalik / foto. Paweł Krupa

Na zdjęciach ul. Św. Rocha jesienią minionego roku.

Skip to content