Fot. Filharmonia Częstochowska

Filharmonia Częstochowska i Teatr im. Adama Mickiewicza zapraszają na świąteczny repertuar. Choć z powodu obostrzeń sanitarnych związanych z Covid-19 placówki nie mogą funkcjonować w pełni, artyści nie odpoczywają. W okresie Świąt Bożego Narodzenia sporo się więc zadzieje.

Do 27 grudnia zgodnie z postanowieniem rządu, wszystkie miejsca krzewienia kultury muszą pozostać zamknięte. W organizowanych wydarzeniach można jednak uczestniczyć, ale w formie online. Filharmonia Częstochowska na przygotowane koncerty zaprasza słuchaczy w każdy piątek. 11 grudnia o godz. 19. melomani usłyszą zespół portugalski, który wystąpi w ramach projektu „Na okrągło Orkiestra!”. O szczegółach mówi dyrektor Filharmonii Częstochowskiej, Adam Klocek.

– Ideą jest prezentacja muzyki kameralnej Europy i świata przez najlepszych polskich i międzynarodowych instrumentalistów. To przepiękna muzyka z trzech krajów: Brazylii, Portugalii i Polski. Charyzmatyczni artyści, brawurowy program, wielkie muzyczne emocje. 17 grudnia czwartkowy wieczór z Chórem Filharmonii Częstochowskiej Collegium Cantorum pod kierownictwem Janusza Siadlaka, który wykona kolędy i śpiewy bożonarodzeniowe z całego świata. Podczas koncertu przeniesiemy się do rozgrzanej Argentyny, poczujemy klimat amerykańskich, rozświetlonych lampkami, śnieżnych świąt w uwielbianych piosenkach, które niegdyś wykonywał Frank Sinatra, a dziś znamy z repertuaru wielu gwiazd, choćby takich jak Michael Bublé. Koncert „W ten świąteczny czas” to także prezentacja polskich kolęd powszechnie znanych oraz takich, które popularne są w konkretnych regionach Polski. 18 grudnia zapraszamy na muzykę m.in. Straussa i Vivaldiego, natomiast 31 grudnia zapraszamy na koncert sylwestrowy.

Wiele ciekawych wydarzeń przygotowali również pracownicy częstochowskiego teatru, o czym mówi dyrektor placówki Robert Dorosławski.

– Dzieje się faktycznie sporo, chociaż nie tak, jak co roku. Niestety przez pandemię nie możemy otworzyć teatru dla publiczności. Nie oznacza to jednak, że nie pracujemy. Obecnie przygotowujemy dla Państwa dwie premiery. „Cudowna terapia” i „Dziewiąty dzień księżycowy”. To spektakle z dawką fajnego humoru, lekkie i klimatyczne. Nagrywamy też sporo występów do ewentualnej emisji online. Jesteśmy już po nagraniu m.in. sztuki „Fałsz” czy „Zaczarowanego konia”.

Aktorzy przygotowują się również na przywitanie publiczności podczas nocy sylwestrowej. 31 grudnia planowany jest pokaz spektaklu „Cudowna terapia”.

Wszelkie wydarzenia kulturalne realizowane w Filharmonii Częstochowskiej obejrzeć można w internecie na kanale You Tube.

Transmisje pokazów online przygotowanych przez Teatr im. Adama Mickiewicza dostępne są na Facebooku placówki.

ABK

Skip to content