Świąteczne granie z Kubą Fundacja Ludzki Gest Kuba Błaszczykowski fot. ZD

Pomagać innym w potrzebie i wspierać uzdolnionych to idea jaka przyświeca działalności istniejącej od ponad roku Fundacji „Ludzki gest”. Pomysłodawcą i głównym fundatorem przedsięwzięcia jest znany piłkarz pochodzący z naszego regionu, Kuba Błaszczykowski. Wraz z najbliższą rodziną i znajomymi postanowił poprzez fundację wspierać osoby potrzebujące pomocy. Jednym z członków zarządu fundacji jest były piłkarz a obecnie trener, Jerzy Brzęczek, prywatnie wujek Kuby:
– Jesteśmy młodą fundacją i do tej pory wydarzenia, które organizowaliśmy miały pomagać konkretnym osobom, które wybieraliśmy z pośród licznych zgłoszeń. Doszliśmy do wniosku, że nadszedł czas na większe wydarzenia z większym zasięgiem, tak żeby wsparcie dotarło do jak najliczniejszej grupy osób. Mimo, że i Kuba i ja jesteśmy związani z piłką nożną, to fundacja ma pomagać nie tylko uzdolnionym sportowo. Chcemy pomóc wystartować uzdolnionym dzieciom, które mają różne talenty.
O pierwszym dużym wydarzeniu, które fundacja zorganizuje w naszym mieście, przedstawiciele fundacji poinformowali na specjalnie zwołanej konferencji prasowej. Wydarzenie pod nazwą “Świąteczne Granie z Kubą” odbędzie się 27 grudnia w Hali Sportowej Częstochowa. Składać się będzie z dwóch części: sportowej i muzycznej. W części sportowej, rozgrywkach piłkarskich,wystąpią tak znakomici goście, jak Łukasz Piszczek, Piotr Zieliński, Michał Pazdan, Mariusz Wlazły, Sławomir Szmal czy Kabaret Skeczów Męczących oraz częstochowscy sportowcy. Część muzyczna również zapowiada się obiecująco: Ampera, Letni Chamski Podryw, KAEN czy gwiazda wieczoru O.S.T.R na pewno przyciągną do hali przy Żużlowej tłumy fanów.
Wstępem na to wydarzenie charytatywne będzie cegiełka wartości 30 zł.Szczegółowe informacje znaleźć można na profilu facebookowym fundacji.

ZD