Świąteczne podsumowanie służb

Długi świąteczny weekend za nami. Nad bezpieczeństwem na częstochowskich drogach czuwało ponad 680 policjantów. Od 21-26 grudnia doszło do 104 kolizji i 4 wypadków drogowych, w których 8 osób zostało rannych- informuje Marta Kaczyńska z Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie. Policjanci zatrzymali również 16 kierujących, którzy wybrali się w trasę pod wpływem alkoholu. Podczas działań stróże prawa zatrzymali także 7 uprawnień do kierowania pojazdami za przekroczenie dopuszczalnej prędkości. Funkcjonariusze częstochowskiej Straży Miejskiej natomiast zrealizowali podczas minionych trzech dni 108 telefonicznych interwencji na wniosek mieszkańców miasta.
Najwięcej zdarzeń jak informuje Artur Kucharski ze Straży Miejskiej dotyczyło zakłócania spokoju i porządku publicznego oraz spożywania alkoholu w miejscach publicznych (39 interwencji). Najspokojniejsze było Boże Narodzenie (25 grudnia) dyżurni Straży Miejskiej odebrali tylko 24 telefoniczne wnioski o interwencję. W ciągu minionych trzech dni pracownicy Straży Miejskiej z referatu ds. monitoringu wizyjnego przeprowadzili 15 obserwacji zakończonych interwencją służb. 11 interwencji z miejskiego monitoringu zrealizowali strażnicy miejscy. Pozostałe interwencje przekazano do realizacji innym służbom. Oprócz interwencji zgłoszonych przez mieszkańców miasta częstochowscy strażnicy miejscy podejmowali też własne działania podczas służby patrolowej.
To nie był spokojny świąteczny czas dla częstochowskich strażaków. Do poważnego pożaru doszło w Wigilię w pomieszczeniu kuchennym plebanii kościoła św. Wojciecha w Częstochowie. Na szczęście nikomu nic się nie stało – informuje Kamil Dzwonnik z PSP w Częstochowie.

czestochowskie24

Polityka prywatności: Redakcja czestochowskie24.pl zastrzega wszelkie prawa do portalu. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości portalu informacyjnego czestochowskie24.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż (także framing i in. podobne metody), są bez uprzedniej pisemnej zgody redakcji zabronione i stanowią naruszenie ustaw o prawie autorskim, ochronie baz danych i uczciwej konkurencji - będą ścigane przy pomocy wszelkich dostępnych środków prawnych.

Skip to content