Niegdyś czczone niczym bogowie, dzisiaj są członkami wielu naszych rodzin. Koty dla wielu ludzi są najlepszymi towarzyszami. Te małe puchate zwierzątka swoim wyjątkowym usposobieniem często pomagają człowiekowi wyjść z traumy czy depresji. To nasi przyjaciele, których święto dzisiaj obchodzimy.

Wiadomo koty to indywidualiści, po prostu chadzają własnymi ścieżkami. Dlatego trzeba zawsze mieć na uwadze, że lubią postawić na swoim. Nie do wszystkich pasują psy, dlatego koty są również świetnym wyborem na naszego najlepszego zwierzęcego przyjaciela” – mówi Marta Pasieka, inspektor Częstochowskiego Schroniska dla Zwierząt.

Na pozór oschłe i obojętne na nasz los koty potrafią obdarzyć człowieka mocnym i szczerym uczuciem. Za co dokładnie ludzie jednak kochają swoje koty?

– Kochamy koty, ponieważ dają nam wiele świetnych uczuć. – Kochamy koty bo są urocze! – Bo są ciepłe, dużo jedzą i wnoszą wiele radości. – Za to, że zawsze zajmują moją poduszkę. – Za wszystko! Że są takie miłe i kochane” – odpowiadali częstochowianie.

Światy Dzień Kota to również okazja do zadumy i pochylenia się nad problemem bezdomnych oraz bezpańskich kotów, których liczba w Częstochowie nie ulega niestety zmniejszeniu. Porzucone i zapomniane zwierzęta cierpią z powodu samotności niewiele mniej niż ludzie. Lecz za sprawą zwykłej adopcji można zmienić ich los, do czego zachęcają pracownicy schroniska.

W związku z dzisiejszym Dniem Kota zachęcamy wszystkie osoby, które są miłośnikami tych zwierząt o odwiedzenia schroniska oraz do zabrania jednego pupila do siebie. Taki kot na pewno wniesie wiele radości oraz uśmiechu do domu. Tym kotom, które już mają swoje domy życzymy w tym dniu zawsze pełnej miski, ciepła oraz po prostu dobrego właściciela” – opowiadają pracownicy schroniska.

Koty, także te adoptowane,  mogą dostarczyć wiele naprawdę niesamowitych przeżyć.

– W swoim życiu miałem jednego kota, kiedy moje dzieci były jeszcze bardzo małe. Zwierze było zwyczajnym dachowcem, znalezionym gdzieś na środku drogi. Ten kot był dla mnie niesamowitą niespodzianką. Z natury jestem psiarzem, wiec dopóki nie poznałem jak to jest mieć kota, nigdy bym się nie spodziewał, że może to być tak wierne i oddane zwierze. – Dawno temu miałam bardzo fajnego kota, który praktycznie zachowywał się tak jak pies. Chodził za mną wszędzie, czy to do pracy, czy do sklepu. Tak samo jak psy, koty polecam każdemu! – Koty są świetne, sama mam już czwartego. Ten jednak jest wyjątkowym indywidualistą, lecz mi to nie przeszkadza. Za to go właśnie kocham.” – opowiadają o swoich ciepłych wspomnieniach mieszkańcy Częstochowy.

Koty mogą być naszymi najlepszymi przyjaciółmi, tylko od nas zależy czy odpowiemy na ich miłość.

 

czestochowskie24

Polityka prywatności: Redakcja czestochowskie24.pl zastrzega wszelkie prawa do portalu. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości portalu informacyjnego czestochowskie24.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż (także framing i in. podobne metody), są bez uprzedniej pisemnej zgody redakcji zabronione i stanowią naruszenie ustaw o prawie autorskim, ochronie baz danych i uczciwej konkurencji - będą ścigane przy pomocy wszelkich dostępnych środków prawnych.

Skip to content