Chociaż Dzień Kota obchodzimy 17 lutego, jednak miłośnicy tych zwierząt wiedzą, że kocie święto trwa przez cały rok. Kot to nie tylko zwierzątko, ale także członek rodziny i najlepszy przyjaciel.

Koty bardzo często sprawiają wrażenie indywidualistów, nic bardziej mylnego! Koty to zwierzęta, które potrzebują dużo miłości, uwagi i ciepła. Dają one wiele sygnałów, którymi pokazują sympatię swoim właścicielom. Jeśli kot pokazuje brzuszek oznacza to jego uległość i zaufanie, jeśli łasi się do nóg dowodzi, że jest przywiązany do swojego właściciela i darzy go ciepłym uczuciem. Jednak nie wszystkie zachowania świadczą o miłości, kot poprzez zgarbiony tył i chowanie brzucha w pozycji ochronnej pokazuje, że coś go boli i potrzebuje pomocy. Dlatego tak ważne jest obserwowanie swoich pupili i odczytywanie ich intencji. Jak mówi lekarz weterynarii, Krzysztof Podhorski, ważne jest, aby zwierzę regularnie miało przeprowadzane badania.

-Jeżeli kot jest bezproblemowy, nie ma żadnych przewlekłych chorób, dobrze wygląda, nie zauważamy, jako właściciele, czegoś niepokojącego to profilaktyczne wizyty, zalecamy raz na kwartał. Jeżeli jest wychodzącym zwierzęciem na dwór to wtedy raz na kwartał. Jeżeli jest to natomiast zwierzę typowo domowe, nie wychodzi w ogóle z domu i jest zdrowe klinicznie, to wtedy wystarczają wizyty raz na pół roku

Światowy Dzień Kota to również doskonała okazja do odwiedzenia schroniska dla bezdomnych zwierząt. Niechciane i porzucone zwierzęta cierpią z samotności. Wiele kotów nie odnajduje się w sytuacji, w której się znalazły. Jak dodaje Marta Pasieka, inspektor Częstochowskiego Schroniska dla Zwierząt, adoptowane koty dają wiele radości i wdzięczności.

Koty są wyjątkowymi zwierzętami. Adopcja tego pięknego stworzenia na pewno wniesie do domu mnóstwo szczęścia i radości, koty bardzo przywiązują się do swoich właścicieli. Serdecznie wszystkich zachęcamy do adopcji kotków, nie tylko w ich święto, ale i przez cały rok. Na pewno taki kotek będzie bardzo wdzięczny za nowy dom i będzie nas kochał jeszcze bardziej.

Co czyni nasze koty tak wyjątkowe? Zapytaliśmy o to mieszkańców Częstochowy.

– Kochamy koty, ponieważ dają nam wiele świetnych uczuć.
– Kochamy koty bo są urocze!
– Bo są ciepłe, dużo jedzą i wnoszą wiele radości.
– Za to, że zawsze zajmują moją poduszkę.
– Za wszystko! Że są takie miłe i kochane.

Wszystkim mruczącym przyjaciołom życzymy kochających właścicieli oraz wielu smakołyków. Kochajmy nasze zwierzaki codziennie, a nie tylko od święta, ponieważ nikt nie jest tak wierny i oddany jak one.

AS

czestochowskie24

Polityka prywatności: Redakcja czestochowskie24.pl zastrzega wszelkie prawa do portalu. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości portalu informacyjnego czestochowskie24.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż (także framing i in. podobne metody), są bez uprzedniej pisemnej zgody redakcji zabronione i stanowią naruszenie ustaw o prawie autorskim, ochronie baz danych i uczciwej konkurencji - będą ścigane przy pomocy wszelkich dostępnych środków prawnych.

Skip to content