W piątek 22 kwietnia na Politechnice Częstochowskiej obchodzony będzie Światowy Dzień Ziemi. Celem tego święta jest zwrócenie uwagi na kwestie ochrony środowiska naturalnego i promowanie zachowań proekologicznych.

Organizatorzy Dnia Ziemi chcą uświadomić obywatelom, jak kruchy jest ekosystem. Na obchody składa się zwykle wiele wydarzeń organizowanych przez różne instytucje. O jednym z nich, mówi mgr inż. Aneta Kowalska z Wydziału Infrastruktury i Środowiska:

W związku z tym wydarzeniem Członkowie Studenckiego Koła Naukowego GeneInUse oraz Organizacji Studenckiej EnviGeneInUse, zapraszają na Aulę D1 Wydziału Infrastruktury i Środowiska przy ul. Dąbrowskiego, gdzie odbędą się tematyczne wykłady oraz konkurs pt. „4 minuty dla Ziemi”, w którym udział wezmą uczniowie szkół średnich w Częstochowie. Patronat honorowy nad tym wydarzeniem objęła Dziekan Wydziały Infrastruktury i Środowiska prof. hab. inż. Izabela Majrzchak-Kucęba oraz Regionalny Związek Pszczelarzy w Częstochowie.

Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 9.00, rejestracją uczestników i oficjalnym powitaniem. Następnie wykład wprowadzający poprowadzi dr hab. inż. Anna Grobelak. Więcej informacji na temat Światowego Dnia Ziemi można uzyskać na stronie internetowej Politechniki Częstochowskiej.

KKO

Światowy Dzień Ziemi/ fot. Politechnika Częstochowska
Skip to content