Święta Wielkanocne w pandemii. Jak spędzają je częstochowianie?

Fot. Radio Fiat

Święta Wielkanocne to najważniejszy czas w roku. Zazwyczaj spędza się je w gronie wielu osób, jednak teraz, podczas pandemii koronawirusa, trzeba pamiętać o zdrowym rozsądku. Jak święta spędzają mieszkańcy Częstochowy?

Sytuacja wyglądała bardzo podobnie już w zeszłym roku. Wtedy również podczas Świąt Wielkanocnych trwała pandemia. Mieszkańcy naszego miasta mówią o tym jak spędzają ten świąteczny czas:

– Święta, jak co roku, spędzamy w takim rodzinnym gronie. Może gdzieś wybierzemy się do rodziny, ale na bardzo krótko. W świętach trzeba jednak pamiętać przede wszystkim o zmartwychwstałym Jezusie.
– Nigdy nie byliśmy tacy, że w święta wyjeżdżamy, więc dla nas nie zmieniło się zbyt wiele. W małym rodzinnym gronie, wyciszeni, spokojnie, tradycyjnie.
– Święta spędzam tak samo. Jedyną różnicą jest to, że do kościoła fizycznie się nie chodzi, tylko ogląda transmisję. A tak to normalne święta.

Każdy marzy o powrocie do normalności, jednak aktualna sytuacja jeszcze na to nie pozwala. Dzienna liczba zakażeń wciąż utrzymuje się na wysokim poziomie. Można temu jednak zaradzić przede wszystkim przez dbanie o bezpieczeństwo własne i najbliższych.

WB

czestochowskie24

Polityka prywatności: Redakcja czestochowskie24.pl zastrzega wszelkie prawa do portalu. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości portalu informacyjnego czestochowskie24.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż (także framing i in. podobne metody), są bez uprzedniej pisemnej zgody redakcji zabronione i stanowią naruszenie ustaw o prawie autorskim, ochronie baz danych i uczciwej konkurencji - będą ścigane przy pomocy wszelkich dostępnych środków prawnych.

Skip to content