Fot. Radio Fiat

W dzieciństwie uczył nas dobrych manier, tego jak majsterkować czy też, w jaki sposób dobrze jeździć na rowerze. Opowiadał o historii i zabierał na ciekawe wycieczki. Jak mówią dzieci – „dziadek to drugi tata, tylko pozwala na więcej psot”. 22 stycznia w Polsce obchodzimy święto wszystkich dziadków.

Za wychowanie, dobre rady i wspólnie spędzony czas na zabawie i nauce życia, swoim dziadkom dziękują uczniowie Szkoły Podstawowej nr 36 w Częstochowie:

– Drogi dziadku, dziękuję, że jesteś taki kochany.
– Dziękuję dziadku, że nauczyłeś mnie wielu rzeczy.
– Kochany dziadku, byłeś wspaniały. Dziękuję, że opiekowałeś się mną, jak żyłeś. Zawsze będę Cię pamiętał.

Każdego roku Dzień Dziadka świętowany jest w szkołach podczas specjalnych przedstawień, które dzieci przygotowują już kilka tygodni wcześniej. Niestety z powodu sytuacji epidemicznej, w tym roku taki scenariusz nie jest możliwy. Przedszkolaki z placówki nr 44 w Częstochowie, choć występu nie przygotowały, o swoich dziadkach nie zapomniały:

– Dziadek jest najwspanialszy na świecie. Wiem, że bardzo mnie kocha.
– Mój dziadek jest mądry, silny i piękny. Dużo rzeczy potrafi zrobić.
– Kocham Cię dziadku!

Dzień Dziadka oficjalnie wpisano do kalendarza 22 stycznia 1981 roku. Tradycyjnie, oprócz szkolnych przedstawień, wnuki pamiętają o seniorach, składając im życzenia i obdarowując podarkami. Dużo zdrowia i radości wszystkim dziadkom życzy również redakcja Radia Fiat.

ABK

Skip to content