Święty Mikołaj odwiedził częstochowską archikatedrę

Piątkowe roraty w archikatedrze częstochowskiej były wyjątkowe. Do dzieci uczestniczących we Mszy św. przybył niespodziewany gość. 

6 grudnia nikt spośród najmłodszych nie może zostać pominięty. Tak było i tym razem. Każde dziecko otrzymało od św. Mikołaja prezent.

Specjalnie dla Radia Fiat, wyjątkowy święty opowiedział o ogromie swojej pracy w przedświątecznym okresie:

-Oj, ileż kilometrów musiałem dzisiaj przemierzyć! Tyle dzieci oczekujących na spotkanie ze św. Mikołajem w różnych kościołach… Nie kryję zmęczenia. Jeszcze przede mną są kolejne spotkania, i do samej północy, a w zasadzie cały weekend będę spotykał się z dziećmi, razem z nimi się modlił, śpiewał i obdarowywał prezentami.

Zapytaliśmy Mikołaja, jak dużo kościołów w Polsce, to parafie pod jego wezwaniem.

-Z dobrze poinformowanych źródeł, w Polsce jest ich około 300. Jeszcze więcej jest obrazów św. Mikołaja. Kult ten jest rozpowszechniony bardzo mocno na całym świecie, w Polsce w szczególności. Nie może być inaczej!

Dzieci witały i żegnały Mikołaja wesołymi okrzykami i radosnym śpiewem.

 

czestochowskie24

Polityka prywatności: Redakcja czestochowskie24.pl zastrzega wszelkie prawa do portalu. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości portalu informacyjnego czestochowskie24.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż (także framing i in. podobne metody), są bez uprzedniej pisemnej zgody redakcji zabronione i stanowią naruszenie ustaw o prawie autorskim, ochronie baz danych i uczciwej konkurencji - będą ścigane przy pomocy wszelkich dostępnych środków prawnych.

Skip to content