fot. GDDKiA w Katowicach

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ogłosiła przetarg na budowę sygnalizacji świetlnych na DK91. Inwestycja dotyczyć będzie odcinka przebiegającego przez Witkowice i Kłomnice.

Pomysł na budowę sygnalizacji świetlnej był inicjatywą poseł Prawa i Sprawiedliwości Lidii Burzyńskiej. Jak się okazuje, modernizacja tego odcinka nie była w ogóle brana pod uwagę w pierwotnej wersji rządowego programu budowy dróg i autostrad, ustalonej przez poprzedni rząd.

– Muszę przyznać, że było dla mnie wielkim zaskoczeniem i rozczarowaniem, kiedy, będąc już w Sejmie, dowiedziałam się, że poprzedni rząd przyjął do realizacji rządowy program budowy dróg i autostrad na lata 2014-2023, w którym nie znalazł się, a nawet z którego został wyrzucony, remont tej drogi.

Poseł Lidia Burzyńska podkreśla, że sukces w przekonaniu władz do wybudowania na tym odcinku sygnalizacji świetlnej to osiągnęła wyłącznie dzięki determinacji.

– Przez tyle lat ciągle przypominałam o tym i nadszedł czas, gdy nasza praca wreszcie przynosi efekty. Po wielu rozmowach w Ministerstwie Infrastruktury i z premierem Mateuszem Morawieckim Ministerstwo wystosowało wniosek do pana premiera o uruchomienie rezerwy budżetowej w kwocie 1,5 mln zł z przeznaczeniem właśnie na zapewnienie bezpieczeństwa na DK91 na terenie gminy Kłomnice.

Wykonanie inwestycji ma na celu poprawienie bezpieczeństwa ruchu drogowego. Sygnalizacje świetlne na skrzyżowaniach ułatwią bezpieczny przejazd pojazdów oraz przekraczanie DK91 przez niechronionych uczestników ruchu. O technicznej stronie projektu mówi starszy specjalista ds. komunikacji społecznej Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Katowicach, Marek Prusak.

– W zakres prac wchodzi wykonanie dokumentacji projektowej, organizacji docelowej ruchu oraz budowanie sygnalizacji świetlnych wraz z wykonaniem robót towarzyszących. Inwestycje te zostaną zrealizowane na DK91 w Witkowicach i Kłomnicach.

Zakres robót obejmuje w szczególności budowę sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniach DK91 z ul. Sądową/Zdrowską w Kłomnicach oraz z ul. Główną w Witkowicach wraz z budową doświetlenia przejścia dla pieszych, a także dobudowę dojść do miejsc przekraczania DK91 przez pieszych. Na oferty potencjalnych wykonawców GDDKiA czeka do 2 września 2020 r. Całość robót budowlanych będących przedmiotem zamówienia powinna zostać zakończona do 30 listopada 2020 r.

MSI

czestochowskie24

Polityka prywatności: Redakcja czestochowskie24.pl zastrzega wszelkie prawa do portalu. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości portalu informacyjnego czestochowskie24.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż (także framing i in. podobne metody), są bez uprzedniej pisemnej zgody redakcji zabronione i stanowią naruszenie ustaw o prawie autorskim, ochronie baz danych i uczciwej konkurencji - będą ścigane przy pomocy wszelkich dostępnych środków prawnych.

Skip to content