W sobotę 26 czerwca na boiskach przy Galerii Jurajskiej odbył się siatkarski turniej. Całe wydarzenie zostało zorganizowane przez Akademię Norwidziaka.

Nazwa festynu to „Syn, Tato, Lato”. W siatkarskim turnieju grali ojcowie ze swoimi synami, podzieleni na dwie kategorie wiekowe: do lat 15 oraz powyżej 15 lat (syn). Rozgrywki odbywały się na trzech boiskach jednocześnie, jednym dużym i dwóch małych. Sprawiło to, że naraz można było oglądać aż trzy mecze. – Głównym celem wydarzenia było propagowanie siatkówki oraz spędzania czasu na świeżym powietrzu – mówił Adrian Kraś, trener Akademii Norwidziaka:

Uśmiech, zabawa i przy okazji zachęcanie najmłodszych zawodników do wstąpienia do naszej akademii, która powstała w tym roku. Mimo wszystko jest to drugorzędna sprawa, bo najważniejsze jest miłe spędzanie pierwszego dnia wakacji.

W turnieju mogły brać udział wszystkie chętne osoby. Oprócz siatkarskiego turnieju zorganizowano również wiele atrakcji dla najmłodszych. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie:

Wstęp jest bezpłatny i dowolny. Są tu różne konkurencje, animacje i stół z owocami. Zapraszamy wszystkich chętnych – mówi Adrian Kraś.

Akademia Norwidziaka funkcjonuje przy Exact Systems Norwid Częstochowa – klubie siatkarskim, który w najbliższym sezonie walczył będzie na parkietach Tauron 1. Ligi. W zajęciach uczestniczą chłopcy, którzy najpierw grają w ligach juniorskich, by następnie mieć szansę zagrać w wyższych klasach rozgrywkowych.

WB

 

czestochowskie24

Polityka prywatności: Redakcja czestochowskie24.pl zastrzega wszelkie prawa do portalu. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości portalu informacyjnego czestochowskie24.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż (także framing i in. podobne metody), są bez uprzedniej pisemnej zgody redakcji zabronione i stanowią naruszenie ustaw o prawie autorskim, ochronie baz danych i uczciwej konkurencji - będą ścigane przy pomocy wszelkich dostępnych środków prawnych.

Skip to content