Częstochowskie apteki dołączają się do Narodowego Programu Szczepień. W wybranych placówkach w zaledwie pół godziny można przejść całą procedurę weryfikacyjną i zostać zaszczepionym jednodawkową szczepionką Johnson&Johnson. Apteka wydaje także europejskie zaświadczenia, potwierdzające zaszczepienie.

Mgr farm. Przemysław Orlikowski, prezes Częstochowskiej Okręgowej Izby Aptekarskiej, informuje, że od poniedziałku, 26 lipca, każdy chętny będzie mógł zaszczepić się w aptece. Wymagane będzie jedynie wcześniejsze zarezerwowanie sobie pół godziny, ponieważ tyle zajmuje cała procedura szczepienna. Do tej pory aptekami, które szczepią ludzi są: Centrum Medyczne przy ulicy Wały Dwernickiego 43/45 oraz apteka przy rondzie w Alei Wolności 68.

W aptekach na chwilę obecną dostępne są tylko jednodawkowe szczepionki firmy Johnson&Johnson, nie ma również planów co do rozszerzenia programu o inne preparaty – a przynajmniej nie zostały one przekazane częstochowskiemu oddziałowi Izby Aptekarskiej. Mimo to, farmakolog uważa, że jest to dobre rozwiązanie, ponieważ pozwala ludziom “z ulicy” zapewnić sobie odporność przeciw koronawirusowi, bez niepotrzebnego czekania.

Prezes Orlikowski apeluje, czwarta fala jest obecnie już nieunikniona, lecz by złagodzić jej skutki, należy się zaszczepić. Według farmakologa konsekwencje niekorzystnego odczynu poszczepiennego są niczym, wobec konsekwencji przechorowania koronawirusa. Z tego też powodu według niego zaszczepić powinni się wszyscy, a przynajmniej znacząca większość tak, by negatywne efekty czwartej fali okazały się być nic nie znaczące.

Ciągle aktualizowaną i zweryfikowaną listę aptek, które dołączają się do akcji szczepień można znaleźć na internetowej stronie Częstochowskiej Izby Aptekarskiej.

czestochowskie24

Polityka prywatności: Redakcja czestochowskie24.pl zastrzega wszelkie prawa do portalu. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości portalu informacyjnego czestochowskie24.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż (także framing i in. podobne metody), są bez uprzedniej pisemnej zgody redakcji zabronione i stanowią naruszenie ustaw o prawie autorskim, ochronie baz danych i uczciwej konkurencji - będą ścigane przy pomocy wszelkich dostępnych środków prawnych.

Skip to content