W najbliższych dniach na terenie Częstochowy i powiatu częstochowskiego będziemy obserwować wzmożony ruch pielgrzymkowy. W tym okresie trwają uroczystości kościelne na Jasnej Górze, z udziałem wielu zorganizowanych grup pielgrzymkowych z całego kraju. Przedstawiciele służb apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę i stosowanie się do poleceń wydawanych przez policjantów. Informacji udziela także Straż Miejska, która apeluje także o czujność w miejscach, gdzie będą duże skupiska ludzi. Szczególną uwagę trzeba zwracać na dzieci oraz osoby starsze.

Miejski Zarząd Dróg i Transportu wraz z Policją zapewni bezpieczną organizację ruchu w strefie podjasnogórskiej. Policja i Straż Miejska zapewni bezpieczeństwo pielgrzymów na trasach wejścia oraz uroczystościach. Miejski Zarząd Dróg i Transportu – od 5 sierpnia zapewnia dodatkową ilość kontenerów i koszy na śmieci w Alei Sienkiewicza oraz Pasażu Biskupa Bareły, a od 9 sierpnia dodatkową ilość kontenerów i koszy na śmieci w rejonach koncentracji pielgrzymów oraz na drogach przemarszu, w szczególności: al. Monte Cassino, Rynek Wieluński, ul. 3 Maja, ul. Łódzka, ul. Mirowska, ul. Mstowska oraz w okolicach Przeprośnej Górki. W Miejskim Szpitalu Zespolonym przy ul. Królowej Bony 1/3 zostanie uruchomiona Izba Przyjęć:

— telefon do izby przyjęć MSZ ul. Mirowska 15: (034) 3702170, 3702270;

— telefon do izby przyjęć MSZ ul. Królowej Bony 1/3 (034) 3702640, 3702641.

Przygotowano także kilka punktów czerpania wody. Będą one dostępne między innymi przy ul. Sikorskiego, 7 Kamienic, Ks. Kard. Wyszyńskiego, 3 Maja – przy wejściu na pasaż Biskupa Bareły oraz koło Rynku Wieluńskiego. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji przygotuje parkingi przy Rynku Wieluńskim oraz przy ul. Oleńki. Dodatkowo w razie potrzeby mogą zostać udostępnione parkingi przy:

– ul. Ks. Kordeckiego 99 (Park Wypoczynkowy „Lisiniec”)

– ul. Kubiny

– ul. gen. W. Sikorskiego (naprzeciwko KM PSP)

Od 9 sierpnia czeka ustawionych 36 przenośnych kabin WC:

— na zieleńcu przy ul. Mstowskiej w pobliżu pętli autobusowej MPK (stadnina koni PEGAZ) – 3 kabiny,

— na zieleńcu przy skrzyżowaniu ul. Rozdolnej z ul. Hektarową – 3 kabiny,

— przy Kościele pw. św. Jana Dukli ul. Mirowska 51/59 – 4 kabiny,

— na Rynku Starego Miasta – 3 kabiny,

— na terenie IV Liceum Ogólnokształcącego im. Henryka Sienkiewicza (lewa strona Liceum przy ogrodzeniu) – 3 kabiny.

PNP

czestochowskie24

Polityka prywatności: Redakcja czestochowskie24.pl zastrzega wszelkie prawa do portalu. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości portalu informacyjnego czestochowskie24.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż (także framing i in. podobne metody), są bez uprzedniej pisemnej zgody redakcji zabronione i stanowią naruszenie ustaw o prawie autorskim, ochronie baz danych i uczciwej konkurencji - będą ścigane przy pomocy wszelkich dostępnych środków prawnych.

Skip to content