,,Szkolna aktywność fizyczna” to konkurs organizowany przez Śląskiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego oraz Akademię Wychowania Fizycznego w Katowicach. Dla laureatów przewidziane są dyplomy i nagrody rzeczowe.

Organizatorzy przewidują dwie kategorie konkursowe. Przybliża je rzecznik prasowy Śląskiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego – Monika Kaczmarek:

– Konkurs podzielono na kategorie wiekowe. Mianowicie do społeczności publicznych szkół podstawowych, szkół ponadpodstawowych oraz niepublicznych z uprawnieniami publicznych szkół. Ponadto, będzie można wysłać filmik o jednej z dwóch wybranych tematyk: „Aktywna przerwa”- czas trwania filmu 5 minut oraz „Ćwiczenia śródlekcyjne”- czas trwania filmu to 3 minuty.

Konkurs stworzono, aby promować, jak wskazuje nazwa konkursu – szkolną aktywność fizyczną. Jak zaznacza Monika Kaczmarek – jest to jego pierwsza odsłona.

– Celem konkursu jest upowszechnianie programów szkolnej aktywności fizycznej, opartych na wdrażaniu śródlekcyjnych oraz międzylekcyjnych ćwiczeń fizycznych, a także wdrażanie działań, zapobiegających zachowaniom sedentarnym, uczniowskiej nudzie, agresji słownej i fizycznej oraz poprawiających bezpieczeństwo w szkole. Ważna jest tutaj także promocja prozdrowotnej aktywności fizycznej wśród uczniów i integracja społeczności szkolnej. W tym roku ruszamy z edycją pilotażową konkursu, która potem będzie stanowiła większą całość ,,Projekt aktywności szkolnej”. Wszystko zależy tutaj od zainteresowania.

Konkurs adresowany jest do uczniów z województwa śląskiego. Na stronie internetowej częstochowskiego sanepidu można znaleźć regulamin oraz kartę zgłoszeniową.

Linda Nocoń

Skip to content