Już po raz 12. Powiatowy Urząd Pracy w Częstochowie zorganizował Targi Pracy, czyli wydarzenie, po którym pracodawcy mieli opuścić Park Przemysłowo-Technologiczny z dziesiątkami aplikacji, a pracownicy z nowymi, lepszymi angażami bądź co najmniej perspektywami.

– Osoby bezrobotne dostają skierowanie na targi, ale przychodzą też osoby, które szukają lepszej pracy, lepszego wynagrodzenia – opowiadał dyrektor częstochowskiego „pośredniaka” Piotr Urbaniak.

Jednym z partnerów wydarzenia były Ochotnicze Hufce Pracy – Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Częstochowie. Zdaniem pośrednika pracy Joanny Laskowskiej, targi to idealna okazja dla młodych osób i ułatwienie we wchodzeniu na rynek pracy.

– To też taki sposób, żeby poćwiczyć sobie prezentacje, rozmowy kwalifikacyjne – mówiła.

W targach łącznie wzięło udział 60 wystawców – z Częstochowy i okolic.

– Jestem bardzo zadowolony, że takie targi są. Zainteresowanie jest bardzo duże, zobaczymy czy przełoży się to na realne zatrudnienie – twierdził Kordian Brzeziński z firmy Linmot.

Efekty wydarzenia pewnie będą znane za jakiś czas, ale biorąc pod uwagę liczbę edycji poprzedzających dzisiejsze targi, są one w regionie potrzebne. Podobnie wypowiadali się Ci, którzy Park Przemysłowo-Technologiczny odwiedzili.

– Myślę, że jest to potrzebne naszej społeczności – mówili nam częstochowianie. – Można porozmawiać bezpośrednio z pracodawcą.

W organizację targów włączyły się także Agencja Rozwoju Regionalnego w Częstochowie i Zakład Doskonalenia Zawodowego w Katowicach.

MD

czestochowskie24

Polityka prywatności: Redakcja czestochowskie24.pl zastrzega wszelkie prawa do portalu. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości portalu informacyjnego czestochowskie24.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż (także framing i in. podobne metody), są bez uprzedniej pisemnej zgody redakcji zabronione i stanowią naruszenie ustaw o prawie autorskim, ochronie baz danych i uczciwej konkurencji - będą ścigane przy pomocy wszelkich dostępnych środków prawnych.

Skip to content