Szykują się inwestycje w szpitalu na Parkitce

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. NMP w Częstochowie rozpocznie niebawem budowę nowego Oddziału Intensywnej Opieki Medycznej. Będzie to możliwe dzięki pieniądzom pozyskanym ze sprzedaży dawnego szpitala hutniczego na Kucelinie

Szpital hutniczy kupiła od Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego firma transportowa, za kwotę ponad 4,5 miliona złotych. Środki te pozwolą na rozpoczęcie pierwszego etapu budowy nowego OIOM-u w Częstochowie. O szczegółach mówi dyrektor Wojewódzkiego Szpitala, Zbigniew Bajkowski

Pieniądze uzyskane z tej sprzedaży (4 740 000 zł) wpłynęły do budżetu województwa, bo taka jest procedura. Mamy obietnicę, że pieniądze wrócą do naszego szpitala na inwestycje i to co chcemy zrobić za te pieniądze, to rozpocząć budowę nowoczesnego, dużego oddziału intensywnej opieki medycznej w szpitalu przy ul. Bialskiej, który skupi funkcje oiom-ów z Bialskiej i PCK w jednym miejscu.

Celem planowanej inwestycji będzie skupienie oddziałów intensywnej opieki w jednym miejscu, co pozwoli na redukcję kosztów i uniknięcie problemów związanych z niedoborami kadrowymi, z jakimi obecnie mierzą się częstochowskie szpitale:

Chcemy skomasować w jednym miejscu wszystkie łóżka, sprzęt i personel tak, żeby można było łatwiej i efektywniej nim dysponować. Taki jest cel, bo właściwie nie mamy innego wyjścia. Biorąc pod uwagę wiek pracowników, szczególnie lokalizacji przy ul. PCK 7, to niestety za 2 lata ten oddział przestałby istnieć. Musimy doprowadzić do sytuacji, aby to nie nastąpiło.

Środki uzyskane ze sprzedaży szpitala na Kucelinie pozwolą na rozpoczęcie pierwszego etapu budowy. Finalizacja będzie możliwa dzięki wsparciu z budżetu województwa śląskiego. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, inwestycja ma szansę zakończyć się w 2023 roku.

Skip to content