Fot. Caritas Polska

Caritas Archidiecezji Częstochowskiej zaprasza do udziału w zbiórce żywności dla osób, które z różnych powodów (również tych związanych z pandemią) znalazły się w trudnej sytuacji życiowej. Akcja „Tak. Pomagam” trwać będzie od 25 do 26 września. Każdy, kto chciałby do niej dołączyć, może zakupić dowolny produkt i zostawić go w specjalnym koszyku, umieszczonym na terenie sklepu.

O szczegółach akcji mówi Marta Cierpiał z Caritas Archidiecezji Częstochowskiej.

– Każdy produkt, który kupimy, możemy przekazać potrzebującym. To piękna zbiórka, przez którą możemy pomagać innym. W sklepach stać będą nasi wolontariusze. Każdy, kto chciałby włączyć się w zbiórkę, będzie mógł zostawić im zakupiony produkt żywnościowy. Może być to ryż, makaron, kasza, słodycze. Wszystko, co ma długi termin ważności. Oczywiście inne produkty również przyjmiemy. Będziemy wdzięczni za każdy gest.

Zbiórka żywności organizowana jest już po raz osiemnasty. Co roku w pomoc angażuje się wiele młodych osób. Teraz sytuacja wygląda nieco inaczej.

– Po raz pierwszy nie mamy pełnej obstawy sklepów. Każdorazowo w akcji uczestniczy około 20 tys. wolontariuszy Parafialnych Zespołów Caritas i Szkolnych Kół Caritas. Niestety z uwagi na występowanie koronowirusa i ograniczenia sanitarno-epidemiologiczne w tym roku wiele szkół odmówiło współpracy. Prosimy o pomoc, ponieważ bez Państwa zbiórka się nie uda. Jeśli możemy, pomagajmy!

Akcja „Tak. Pomagam!” zostanie przeprowadzona m.in. w wybranych sklepach m.in. sieci Biedronka i Kaufland. W pomoc włączają się także: Parafia Aleksandria Św. Maksymiliana Marii Kolbego, Parafia Św. Ap. Piotra i Pawła w Zawadzie, Katolickie Liceum Ogólnokształcące w Wieluniu oraz Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza we Wręczycy Wielkiej.

Zebrane produkty trafią do seniorów, rodzin wielodzietnych, osób samotnie wychowujących dzieci, a także do bezdomnych, chorych i bezrobotnych.

ABK