,,Takie będą Rzeczypospolite, jakie młodzieży chowanie” – wyjątkowy występ w archikatedrze

27 listopada, podczas Mszy św. dla dzieci o godz. 11 w Archikatedrze Świętej Rodziny w Częstochowie, uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 35 zaprezentowali przedstawienie.

O szczegółach mówi Anna Dziwińska, jedna z nauczycielek, które przygotowywały dzieci do przedstawienia:

Przedstawienie dotyczy Święta Niepodległości,. W tamtym tygodniu graliśmy ten sam spektakl w kościele św. Wojciecha, dlatego nie daliśmy rady zrobić tego wcześniej w katedrze, stąd gramy tutaj w pierwszą niedzielę adwentu. Przygotowania do przedstawienia trwały ok. dwóch tygodni. Występ trwa 15 minut.

Jak przesłanie niesie przedstawienie? 

– Spektakl zatytułowany został ,,Takie będą Rzeczypospolite, jakie młodzieży chowanie”. Pomysł wziął się stąd, że uważamy, iż kluczem do wychowania dziecka jest życie w triadzie – rodzina, szkoła i Kościół. Tematyka przedstawienia również skupia się na tych trzech wartościach.

Przedstawienie rozpoczęło się tradycyjnym polskim tańcem – polonezem. Uroczystość przygotowali uczniowie z klas IV-VIII. Wszyscy zebrani na Mszy św. mieli możliwość zaśpiewania i posłuchania wykonywanych przez dzieci i młodzież pieśni patriotycznych, w których zapisane są losy polskiego narodu.

Linda Nocoń

Galeria: Radio Fiat

Przedstawienie patriotyczne w archikatedrze częstochowskiej

Skip to content