Powiatowy Urząd Pracy zorganizował Targi Pracy i Kariery Zawodowej w siedzibie Ośrodka Szkolenia i Wychowania w Częstochowie.

– Na targach pracodawcy i Urząd Pracy oferują w sumie ponad 700 miejsc pracy – mówi Halina Pierzyńska, zastępca dyrektora Ochotniczych Hufców Pracy Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Częstochowie. – W tym roku są to bardzo różne stanowiska, w związku z czym myślę, że każda z osób, które będą uczestniczyć w targach, znajdzie coś dla siebie – bez względu na to, czy mowa o potencjalnym pracowniku, czy o pracodawcy. Podczas targów odbywają się również zajęcia dla tych, którzy dopiero wchodzą na rynek pracy, dotyczące tego, jak się po nim poruszać, jak przygotować dokumenty aplikacyjne, jak rozmawiać z pracodawcą itp. Na targi zaproszeni są uczniowie szkół z klas kończących, ponieważ już na tym etapie niektórzy pracodawcy rozmawiają z nimi o ich przyszłej pracy. Takie targi, pomimo, że jest dość niskie bezrobocie, mają sens, gdyż są osoby, które chcą zmienić pracę, umówić się już wcześniej z potencjalnym pracodawcą bądź podjąć jakąś dodatkową pracę, zaś tutaj mają w zasięgu ręki wielu pracodawców i wiele ofert pracy – podsumowuje Pierzyńska.

Targi odbyły się dzisiaj w godzinach 10:00 – 13:00 przy ul. Tkackiej 5A. Ich organizatorami były Ochotnicze Hufce Pracy Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Częstochowie oraz Powiatowy Urząd Pracy w Częstochowie.

MSI

Skip to content