Targi EXPO w Politechnice Częstochowskiej

W czwartek i w piątek (26 i 27 maja) na placu Politechniki Częstochowskiej przy al. Armii Krajowej odbyła się wystawa pojazdów ekologicznych „Eko Moto”. Towarzyszyła ona targom EXPO, których tematem były innowacje z zakresu Smart Home oraz Smart City.

Przez dwa dni wystawcy najnowszych technologi budowlanych oraz wyznaczający trendy architektury prezentowali m.in. najnowsze rozwiązania w budownictwie, współczesne kierunki architektury miejskiej oraz innowacyjne produkty dostępne dla zarządzających nieruchomościami, takie jak np. System Indywidualnej Segregacji Odpadów, który umożliwia wprowadzenie metody rozliczania mieszkańców za odbiór odpadów na podstawie ich konkretnej masy i rodzaju w sposób indywidualny. Targi były wymianą doświadczeń teoretycznych z praktycznymi.

– Chcemy, aby osoby, które teoretycznie opracowują różne programy, miały możliwość wypróbowania i przekierowania swojej pracy na strefę praktyczną. Mamy tu targi budowlane, a jednocześnie konferencję naukową. Wierzymy, że to połączenie da zamierzony efekt. Jest tu impreza towarzysząca w postaci targów, jak i wystawy pojazdów ekologicznych – mówił Paweł Konieczny, prezes zarządu Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej TBS w Częstochowie, jednego z organizatorów dwudniowego spotkania.

Biznes, nauka i ekologia to trzy najważniejsze założenia, jakie przyświecały tegorocznym targom. Politechnika Częstochowska, jako jeden z organizatorów wydarzenia, nieustanie promuje i rozwija postawy odpowiedzialne za rozwój przyszłych miast w założeniach społecznej odpowiedzialności.

– To już nasza szósta konferencja pod hasłem Smart City. Oznacza to, że uczelnia nie jest zamknięta na rozwój i współpracuje z wieloma instytucjami, organizacjami i przedsiębiorcami, którzy działają w regionie. Jest to bilateralna współpraca, przynosząca obopólne korzyści. Czerpiemy z praktyk i doświadczenia przedsiębiorców, kreujemy też nowe pomysły. Smart City służy zatem do polepszania jakości życia mieszkańców naszego miasta. To także wychodzenie nauką do biznesu i biznesem do nauki – wyjaśniła Judyta Kabus z Wydziału Zarządzania Politechniki Częstochowskiej.

Największym zainteresowaniem wśród odwiedzających targi cieszyła się wspomniana już wystawa pojazdów ekologicznych „Eko Moto”.

– Organizatorom udało się pozyskać największych dealerów pojazdów z regionu Częstochowskiego, którzy łącznie prezentowali 20 eko aut z 10 największych marek. Zwiedzający mogli oglądać np. w stu procentach elektryczne samochody osobowe, najmocniejszy dostawczy samochód elektryczny oraz pojazdy przydatne na placu budowy. Były również coraz bardziej popularne rowery elektryczne – wymieniała Anna Wojtysiak z Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej TBS w Częstochowie.

Targi są efektem długofalowej współpracy ZGM TBS z Politechniką Częstochowską i po raz pierwszy towarzyszyły konferencji naukowej: Społeczna odpowiedzialność zarządcy nieruchomości w koncepcji Smart City „Science 2 Business”.

BNO

 

Galeria: Radio Fiat

Skip to content