W czwartek 25 października w siedzibie Środowiskowego hufca Pracy w Częstochowie odbyły się Targi pracy i edukacji zawodowej.  – Targi przeznaczone są nie tylko dla osób, które szukają pracy ale także dla tych, które chciałyby skorzystać z porad doradców, na przykład w zakresie kariery zawodowej albo rozpoczęcia działalności gospodarczej, kursów, czy szkoleń. Myślę też, że pod takim kątem będą następne – mówi  Halina Pierzyńska z Hufca Pracy w Częstochowie.

Targi cieszą się nieustającym zainteresowaniem zarówno wśród wystawców jak i odwiedzających. Z uwagi na małe bezrobocie i brak rąk do pracy w wielu branżach, pojawiają się w Częstochowie rekrutujące pracowników firmy.

Na koniec września stopa bezrobocia w Polsce utrzymała się na tym samym poziomie 5,8 proc. Liczba bezrobotnych w skali kraju wynosi ok. 950 tys. osób. W częstochowskim urzędzie Pracy zarejestrowanych jest około 4 tys. bezrobotnych.

PNP

czestochowskie24

Polityka prywatności: Redakcja czestochowskie24.pl zastrzega wszelkie prawa do portalu. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości portalu informacyjnego czestochowskie24.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż (także framing i in. podobne metody), są bez uprzedniej pisemnej zgody redakcji zabronione i stanowią naruszenie ustaw o prawie autorskim, ochronie baz danych i uczciwej konkurencji - będą ścigane przy pomocy wszelkich dostępnych środków prawnych.

Skip to content