Fot. Radio Fiat

Z powodu pandemii koronawirusa teatry są zamknięte dla widzów. Mimo to, aktorzy i widzowie nie tracą nadziei na ponowne otwarcie placówek w styczniu. Takie odczucia mają również aktorzy częstochowskiego Teatru im. Adama Mickiewicza, przygotowując dwie nowe premiery na przyszły rok.

Pierwsza z nich, „Cudowna terapia” w reżyserii Tomasza Mana, ma się odbyć 2 stycznia 2021 r. Opowiada historię Joanny i Valentina, którzy po latach nieudanego małżeństwa decydują się na terapię. Drugi spektakl, „Dziewiąty dzień księżycowy” w reżyserii Michał Zdunika, ma zaplanowaną premierę na 23 stycznia 2021 r. Jak mówi dyrektor częstochowskiego teatru Robert Dorosławski, zespół nie może doczekać się tych premier:

-Trudno planuje się organizację pracy artystycznej kiedy nie wiadomo, kiedy będzie można wpuścić publiczność. Jesteśmy w trakcie przygotowania do dwóch premier, które były zaplanowane na grudzień. W tej chwili są one przełożone na styczeń. Jeśli nie będzie to możliwe, zostaną one przesunięte na luty.

W trudnym dla teatru czasie zachęcamy do kupna biletu cegiełki, który może wspomagać teatr w bieżącym funkcjonowaniu. Do akcji „Zapełnij widownię, wspomóż teatr”, może dołączyć każdy:

-Są dwie możliwości wspomożenia nas. Pierwszy to voucher w wysokości 50zł, który będzie można potem wymienić na bilet na dowolny przez siebie spektakl. Drugi to cegiełka, w cenie 30zł, która jest wspomożeniem teatru. Ta cegiełka wymianie nie podlega.

W związku z nałożonymi obostrzeniami teatry i inne instytucje kultury będą zamknięte do 17 stycznia 2021r. Jeśli zamknięcie zostanie utrzymane, premiery zostaną przełożone na późniejszy termin.

AS

czestochowskie24

Polityka prywatności: Redakcja czestochowskie24.pl zastrzega wszelkie prawa do portalu. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości portalu informacyjnego czestochowskie24.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż (także framing i in. podobne metody), są bez uprzedniej pisemnej zgody redakcji zabronione i stanowią naruszenie ustaw o prawie autorskim, ochronie baz danych i uczciwej konkurencji - będą ścigane przy pomocy wszelkich dostępnych środków prawnych.

Skip to content