“Technika. To Was zaskoczy!” – Industriada 2021

Koncerty, spektakle, warsztaty i pokazy – te oraz wiele innych atrakcji czekało na wszystkich, którzy zdecydowali się wziąć udział w tegorocznej Industriadzie. W sobotę 11 września święto Szlaku Zabytków Techniki tradycyjnie zawitało również do Częstochowy.  

O atrakcjach czekających na uczestników Industriady w Muzeum Górnictwa Rud Żelaza mówiła Katarzyna Ozimek, dyrektor Muzeum Częstochowskiego:

-Nasz obiekt znajduje się na szlaku, jest to replika kopalni. Przy niej i w środku odbywają się atrakcje. Można zwiedzać, prezentujemy też plenerową wystawę fotograficzną, pokazującą jak kiedyś wyglądało wydobycie rud żelaza.

Specjalne atrakcje przygotowano dla najmłodszych gości:

-Mamy industrialny plac zabaw, gdzie można się dowiedzieć jak działają różne techniczne i przyrodnicze zagadki. Możemy wykuć różne przedmioty z żelaza. Są warsztaty budowania z klocków, które pomagają wpędzić maszyny w ruch. Oprócz tego jest piknik we współpracy z Politechniką Częstochowską, gdzie również technika nas w wieloraki sposób zaskakuje.

Muzeum zaprasza w swoje progi nie tylko od święta:

-Jesteśmy zamknięci tylko w poniedziałki, a od wtorku do niedzieli można zwiedzać muzeum od 11:30 do 17:30. Wszystkich bardzo serdecznie zapraszamy.

W program Industriady na terenie Częstochowy wpisało się także Muzeum Produkcji Zapałek oraz Muzeum Historii Kolei.

Skip to content